Michala Gregorová
Víte, kdo v Česku dostal úplně největší investici v rámci jednoho kola? A tipnete, která česká firma získala druhé místo? Odpověď je: Rohlik a Rohlik. Během jednoho roku. Rohlik Group je od loňska prvním českým startupovým jednorožcem. 2021 byl pro české startupy zlomový.
V Česku už je Rohlik zavedenou značkou a svoji pozice si postupně (rozhodně ale ne pomalu) vydobývá také v Maďarsku, Rakousku a nejnověji také v Německu. Další města a země jsou na řadě letos.
< Online grocer Rohlik raises €100m and becomes a unicorn >
Když už jsme začali se soutěží o největší investiční kola, můžete si ještě tipnout startup na třetím místě. Tím je pro změnu Rossum. Je naprosto parádní vidět, jaké věci jdou dělat z Karlína. Klobouček týmům Rohlíku i Rossumu, děláte výjimečnou práci.
< Rossum raises $100m in one of eastern Europe’s largest Series A rounds >
(Při psaní článku se nám do žebříčků vklínil ProductBoard, který navíc nesídlí v Karlíně, ale daleké Libni. I tak ale moc gratulujeme:)
Po letech průzkumu krypto ekosystému jsme loni na podzim o našich aktivitách řekli více i veřejně. Pod hlavičkou Miton C vznikl tým, jehož cílem je podporovat projekty zaměřené na krypto a web3. Tady najdete odpovědi na otázky, které vás k tomu možná napadají.
< Proč krypto projekty potřebují právě tebe >
Loni jsme investovali více než 20 mil. euro, a to jak v rámci stávajícího portfolia, tak i do nových projektů. Jmenovitě do těchto:
Šance dohnat resty v poslouchání Cinkátka, alespoň těch loňských epizod:
Pokud už máte byznysu plné uši, zkuste třetí sérii Kolíbky - pohádkového podcastu, který podporujeme.
Malé uvědomění na závěr: V rámci tradiční founders dinner jsme se loni zvládli potkat jenom jednou. Tak snad to letos půjde častěji.
Co číst a poslouchat
Sdílet článek
Česko má novou a dobrou (!) úpravu ESOPů. Náš tým zaměřený na gastrotech představil novou značku Piano. Náš podcast měl samé super hosty. Čím začneme?
(tisková zpráva) Představte si AI agenta, jehož úkolem je doručit vám informace, které potřebujete pro svůj byznys. Jen ty nejvíc relevantní, bez ohledu na to, z jakých hlubin internetu se vynořily, v kterém jazyce nebo formátu. Přesně takovou službu “osobního byznysového briefingu” chce nabídnout startup Aim. Za projektem stojí Michal Najman a Miton.
Letošní letní founders dinner byla barová a proběhla ve Forbíně. Venkovní party letos uděláme až na podzim, až budeme slavit 25 let.