Blog

Na pozici associate k nám přichází Anna Paličková

Miton tým se rozrůstá o novou členku. Na pozici associate, kterou interně přezdíváme “padawan”, přichází Anna Paličková. Podobně jako je Ondřej Štěpánek byznysovým parťákem Milana Zemánka, bude se Anna starat o firmy z portfolia našeho CEO Davida Špinara.

Miton founders dinner
Co se stalo: Srpen a září 2019

Jak pohovorovat technické lidi. Které přednášky z Ebusiness Fora stojí za vaši pozornost. Fotky z founders dinner. A na konci tipy, co číst, sledovat a poslouchat.

Miton founders dinner na střeše WeWorku
Fotogalerie z founders dinner

Tradiční večeře tentokrát proběhla na střeše WeWorku, kterému tímto děkujeme za poskytnutí prostor s nejkrásnějším výhledem na Prahu.

Tomáš Havryluk a David Šiška
Co se stalo: Červenec 2019

V červenci jsme v Mitonu měli hned dva hosty. Tomáše Havryluka jsme se ptali, jak to v Alze dělají, že jsou tak úspěšní. Je za tím hodně přemýšlení, takže určitě doporučujeme poslechout některý z podcastů na toto téma - na Forbes.cz nebo Proti proudu.

Biano IT offsite
Biano case study: Jak dotáhnout klíčový IT projekt

Kdo neřeší nedostatek (drahé) IT kapacity, ať hodí kamenem. Biano problém vyřešilo vysláním IT týmu do krkonošských lesů.

Celý článek na Tyinternety
Ondřej Raška
Představuje projekt Libra of Facebooku ohrožení fintechu?

V polovině června představila světu společnost Facebook projekt s názvem Libra. Libra se inspirovala kryptoměnami jako Bitcoin či Ethereum, ačkoli sama klasickou kryptoměnou není. Na budoucí podobu digitálních plateb se Tyinternety ptaly představitelů české e-commerce scény a finančních institucí včetně našeho Ondřeje Rašky.

Celý článek na Tyinternety
Jarmila Kowolowská s Milanem Zemánkem
Co se stalo: Červen 2019

Tradiční shrnutí minulého měsíce, které posíláme našim founderům. GLAMI už je v 15 zemích, Grason a Qerko v rodině a Driveto na Czechcrunchi.

Jarmila Kowolowská s Milanem Zemánkem
Jak vypadá restaurace budoucnosti?

K placení nepotřebujete obsluhu a provozní si najde ověřený personál přes aplikaci.

Dlouhodobobě sledujeme, co se děje na poli gastronomických startupů. Díky tomu dnes vítáme do portfolia hned dva projekty z této oblasti - Grason a Qerko. S oběma jsme od jejich úplných začátků, celková investice činí zhruba 10 miliónů Kč.

Změna CEO Bonami
Co se stalo: Květen 2019

Každý měsíc posíláme našim CEOs a founderům shrnutí důležitého dění, a k tomu tipy na zajímavé akce, knihy nebo podcasty. Tady si pak můžete přečíst veřejnou verzi toho newsletteru. Takže co se stalo v květnu?

David Šiška
David Šiška v Mitonu, Pavel Vopařil v Bonami

Miliardové Bonami bude mít od června nového šéfa. Stane se jím “náš” Pavel Vopařil. Vystřídá Davida Šišku, který zamíří opačným směrem, k nám do Mitonu.

Reas founders
Jak prodat byt na první dobrou

Nejen pronajímání bytu je dřina. Stejně složité bývá nemovitost dobře prodat. Jistě, můžete si najmout makléře a ten se o vše postará. Jenže jak poznáte spolehlivého? A jak víte, že jím navrhovaná cena je ta nejlepší? Těžko. Zjednodušit celý prodej bytu či domu a postupně ho celý digitalizovat chce český projekt Reas, do kterého jsme se rozhodli investovat 10 miliónů korun.

Filip Brýdl v Mitonu
Co se stalo: Duben 2019

Filip Brýdl v Mitonu, Glami v Maroku, Rossum v AI Awards. Přečtěte si, co se u nás stalo, jak o tom píšeme founderům našich firem.

Další články