Blog

Startupy v časech koronaviru: Reportáž z těžkých časů

V těžkých časech se projevují charaktery. Jestli poslední týdny něco jasně ukázaly, tak rozhodně fakt, že česká technologická scéna může být pyšná, jakým množstvím talentu, odhodlanosti a kreativy disponuje. S velkou radostí sledujeme, jak kolem nás roste nová generace leaderů, kteří se snaží změnit Česko k lepšímu.

Ondřej Sedláček, SatisMeter
Jak měřit NPS správně: Praktické tipy

Měříte si NPS? A kolik vám to vyšlo? NPS je metrika, kterou všichni znají (wiki), a číslo, které je zábava si porovnávat. I když samo o sobě přílišnou vypovídací hodnotu nemá. Na praktické tipy, jak měřit a chápat NPS správně, jsem se ptala Ondřeje Sedláčka ze startupu SatisMeter.

Poslouchat podcast
Miton founders dinner 2020
Co se stalo: Leden a únor 2020

Co se poslední dva měsíce stalo v našich firmách? O jakých technologických trendech se bude letos mluvit? Které články a podcasty doporučujeme vaší pozornosti? A poznáte, ve kterém podniku se skvělým masem se odehrála naše březnová founders dinner, z níž je úvodní fotka?

Michal Jirák v Cinkátku
Trendy 2020, díl 2: Deep tech a život s technologiemi

V prvním díle podcastové minisérie jsme si s Michalem Jirákem povídali o trendech v e-commerce. Druhý díl rozebírá dalších devět trendů zmíněných v článku "Tech Trends 2020". Řeč samozřejmě přijde na bitcoin a AI, ale taky na vzdělávání budoucnosti nebo jak nám technologie pomohou žít lepší život.

Poslouchat podcast
Michal Jirák v Cinkátku
Trendy 2020, díl 1: E-commerce a chování spotřebitelů

Jaké technologické trendy budou typické pro rok 2020? O tom jsme si povídali s Michalem Jirákem, jedním z partnerů Mitonu. V prvním díle podcastové minisérie jsme se zaměřili na pět trendů z oblasti e-commerce a spotřebitelského chování. V podcastu rozvíjíme Michalův článek "Tech Trends 2020". Druhý díl najdete zde.

Poslouchat podcast
Václav Štrupl v DVTV
Psychedelika a byznys. Rozhovor pro DVTV

Václav Štrupl v rozhovoru s Danielou Drtinovou o negativních trendech v duševním zdraví a proč jsme se rozhodli podpořit tým českých vědců a jejich projekt Psychedelické kliniky Psyon.

Celý článek na DVTV
Pavel Vopařil
Bonami vyrostlo obratem o třetinu vysoko nad miliardu korun

Bonami, spadající do portfolia investiční skupiny Miton, letos plánuje vyrůst o dalších pětatřicet procent a zároveň chystá velké investice. „Díky dobrým finančním výsledkům a loňskému zisku si můžeme dovolit investiční rok,“ říká Pavel Vopařil.

Celý článek na Czechcrunch
Ondřej Krátký, Liftago
PR zadarmo: Tipy od Ondřeje Krátkého z Liftaga

Když chcete začít s PR, první otázka je jasná: Musíme za to platit? Ondřej Krátký se jako šéf Liftaga staral o publicitu sám a se skvělými výsledky, takže koho jiného se ptát, jak na PR bez agentury? A kdy nastává ten správný čas začít někomu za PR platit? To vše se dozvíte v první z epizod Cinkátka na téma PR.

Poslouchat podcast
Zdravko Krstanov
Jak získat pozornost médií: Tipy od Zdravka Krstanova z Forbesu

Je lepší, když novináře osloví neznámý founder/ka, nebo známá agentura? Má cenu posílat tiskové zprávy a chodí ještě někdo na tiskové konference? Když už o vás Forbes napíše, dá vám šanci zasáhnout do výsledného textu? Na praktické aspekty spolupráce s médii jsem se ptala redaktora Forbesu Zdravka Krstanova.

Poslouchat podcast
Jan Řezáč a František Brož
Jak řídit PR agenturu: Tipy od majitelů agentury FYI

Z předchozích epizod na téma PR už od Ondřeje Krátkého víte, že PR se dá dělat i vlastními silami, a jaké jsou hranice DYI přístupu v public/media relations. Co obnáší spolupráce s PR agenturou? Podle čeho si ji vybrat a jak ji řídit, aby výsledky byly co nejlepší? Dozvíte se to od majitelů PR agentury FYI Františka Brože a Honzy Řezáče.

Poslouchat podcast
Tomáš Čupr
Přes 4 miliardy korun v obratu a dvakrát větší zisk. Rohlík Tomáše Čupra dál roste

Když Tomáš Čupr v roce 2014 zakládal Rohlik.cz, mluvil o velkých plánech a světovém unikátu – téměř nikdo totiž nedokáže ve velkém městě doručit čerstvé potraviny již do devadesáti minut od objednání. Češi si na tuto novinku zvykli a používají ji čím dále více.

Celý článek na Czechcrunch
Kolegové s jejich mazlíčky
Jak to vypadá v našich dog-friendly kancelářích

Jeden z benefitů našich karlínských kanceláří je možnost brát si svého čtyřnohého parťáka s sebou do práce. (Stejnou politiku vyznávají téměř všechny firmy z našeho portfolia.) Kolik jich tu vlastně máme? Vychází to na jednoho psa na 6 lidských kolegů (pokud je přítomno všech 18 psů, což se ještě nestalo), a to už je slušná canisterapie. Ostatně přesvědčete se sami na videu a fotkách v článku.

Další články