Blog

Baví mě budovat komplexní značku, říká v podcastu šéf Bonami Pavel Vopařil

Společnost Bonami, v současnosti největší český online prodejce nábytku a bytových doplňků, prochází turbulentním rokem. Prudký pokles prodejů způsobený koronakrizí, masivní investice do offlinu i letní nárůst obratu na úroveň předvánočních prodejů. To vše se v Bonami vešlo na housenkovou dráhu uplynulých šesti měsíců.

Celý článek na Forbes.cz
Michal Jirák v Cinkátku
Trendy 2020: Co změnil covid-19

S Michalem Jirákem, který patří mezi zakládající partnery Mitonu, už jste mohli dvě epizody Cinkátka slyšet. Bavili jsme se v nich o technologických trendech pro letošní rok. Od té doby uplynulo pár měsíců a hodně věcí se změnilo. Kterých trendů se tedy koronakrize dotkla nejvíce, ať už v pozitivním nebo negativním smyslu? 

Poslouchat podcast
Tým Boataround
Lodě jsou nové hotely a Boataround je místo, kde si je můžete napřímo rezervovat

Kdo někdy strávil dovolenou na lodi, ví, že je to parádní zážitek. Pokud ho tedy nezkazí netransparentní služby zprostředkovatelů. Naštěstí technologie pronikají i do jachtaření, a zákazníci si tak místo dohadování v přístavu mohou loď vybrat na pár kliknutí doma na internetu. Stačí využít Boataround, do kterého jsme investovali 15 mil. Kč.

Miton founders dinner ve Výčepu
Fotogalerie z post-covidové founders dinner

Po skoro třech měsících, kdy jsme se scházeli přes všelijaké online služby a zasedačky zely prázdnotou, jsme se na tradiční společnou večeři nesmírně těšili. Útočištěm nám byl vinohradský Výčep, který mimochodem pro podobné akce velmi doporučujeme.

Podcast o LinkedINu s Petrou Nulíčkovou a Eliškou Vyhnánkovou
LinkedIN 101: Jak tu neztrácet čas

Na povídání o LinkedINu jsme si vzala na pomoc hned dva hosty. Petru Nulíčkovou, která pracuje jako HR Business Partner v Alze. A Elišku Vyhnánkovou, spoluautorku knihy Jak na sítě a ostřílenou školitelku. Bavily jsme se o LinkedINu z pohledu hiring manažerů, tedy ne-HR lidí, kteří tuhle síť mohou těžko ignorovat, pokud si k sobě mají najít lidi do týmu. 

Poslouchat podcast
Donio tým
Co se stalo v posledních měsících

Stalo se toho hodně. Až tolik, že si tohle dvouměsíční shrnutí (našim founderům ho posílám dokonce v měsíční frekvenci) dalo na tři měsíce pauzu. Tak jdeme na to. Je třeba dohnat všechny nové epizody podcastů, navíc ve firmách se taky zrovna nelenošilo.

Zakladatelé Grasonu
Jak snížit náklady na polovinu a jak krize pomůže gig economy

Co dělat, když vám ze dne na den zmizí celý byznys? Na to jsme se ptali Jarmily Kowolowské a Karla Maříka, zakladatelů Grasonu. Ten se změnil z platformy, která propojovala restaurace s personálem, na univerzální místo, kde najdete práci nebo pracovníky napříč obory. Urychlí krize rozmach tzv. gig economy (flexibilní práce), kdy si budeme výdělek skládat z několika úvazků? I o tom byla řeč. Poslechněte si rozhovor nebo si přečtěte jeho přepis.

Poslouchat podcast
David Procházka a Lada Brůnová v Cinkátku
Podcast: Změní Donio crowdfunding? Rozhovor o naší nové investici

Na Donio.cz už jste dost možná byli, když jste českým vědcům posílali peníze na plicní ventilátory CoroVent nebo zdravotníkům balíčky v rámci kampaně #energiilekarum. Donio je totiž dárcovská platforma a také nový přírůstek do naší rodiny firem. S Ladou Brůnovou a Davidem Procházkou jsme si povídali o tom, jak chtějí změnit crowdfunding k lepšímu.

Poslouchat podcast
Tým Donio
Donio chce změnit crowdfunding a vybírat stovky miliónů měsíčně (tisková zpráva)

Poslední týdny jasně ukázaly dvě věci. Zaprvé že finanční pomoc od státu je chaotická a pomalá. Tou druhou je síla komunit. Když se lidi spojí za jasně daným cílem, dokážou vlastními silami nevídané věci. Nástrojem, který v obou aspektech dokáže pomoci, je dárcovská platforma Donio. Jsme pyšní, že tenhle projekt je teď oficiální součástí rodiny firem, do kterých jsme v Mitonu investovali.

11 aha momentů od českých CEOs
11 největších aha momentů z nouzového stavu: Anketa mezi startupovými šéfy a šéfkami

Nejdřív paralýza a pak překvapení, jaké věci jsou najednou myslitelné. Tak se dá shrnout reakce CEOs českých startupů, kterých jsme se ptali v naší anketě. Jejich největší aha momenty z posledního měsíce si můžete poslechnout v nové epizodě Cinkátka. V článku najdete i přepis celého dílu.

Poslouchat podcast
Petra Brodilová
Jak získat zákazníky z YouTube: Tipy od Petry Brodilové z Googlu

Díl o tom, jak na účinnou video reklamu, jsme natáčeli ještě v před-covidové éře, takže na své zveřejnění dlouho čekal. Jenže víte co? Některá témata neztrácejí na platnosti ani v téhle době. Možná jste svoje marketingové rozpočty osekali, možná ne. Určitě se ale daleko víc koukáte na efektivitu svých kampaní. V tom případě poslouchejte. Protože video reklama je dost drahá záležitost na to, aby se dělala špatně. V jakékoliv době.

Poslouchat podcast
Svět v éře COVID-19
Svět v éře COVID-19: Predikce dalšího vývoje a technologií, které porostou

Krizové scénáře jsou hotové, většina firem jede v úsporném režimu. Je tedy načase podívat se více do budoucnosti a zamyslet se, co přinesou další měsíce či roky. Pokusili jsme se o vlastní predikci dalšího vývoje.

Další články