Blog

O (ne)etických technologiích: Jak budovat produkty, které nevyužívají lidské slabosti

Jsme jen bezbranné oběti technologických firem? Dokument Social Dilemma, který v rozhovoru zmiňujeme, už je na Netflixu a na úvodní otázku odpovídá jednoznačným "ano". S Karolínou Presovou z Replug.me jsme se na (složité) téma (ne)etických technologií zkusily podívat z více stran.

Poslouchat podcast
Spouštíme fond zaměřený na duševní zdraví a investujeme do Terap.io

Po investicích do psychedelické kliniky Psyon a londýnského Wavepaths vám dnes chceme říct o třetím přírůstku do portfolia, jehož cílem je lepší duševní pohoda. Je jím Terap.io, platforma pro online terapii. Současně jsme se rozhodli téma duševního zdraví zastřešit fondem Miton Psychonauts, ve kterém máme na další investice vyčleněné desítky milionů korun.

Digitální detox nefunguje

Je doba strávená na mobilu tím správným indikátorem, zda máte problém? Máte pocit, že technologie ovládají vás, místo aby tomu bylo naopak? Co se s tím dá dělat? Po poslechu této epizody Cinkátka byste měli být o něco moudřejší.

Poslouchat podcast
Co se stalo: Léto 2020

Že se prý toho v létě moc neděje. Všichni jsou přece na dovolených. Jenže máme rok 2020 a všechno je trochu jinak. Jsme zvědaví, čím překvapí podzim.

Novým investičním manažerem Mitonu je Tomáš Jiroušek

I když je Miton tým velmi kompaktní, občas se přece jen rozrosteme. Důkazem je nedávný příchod Tomáše Jirouška na pozici investičního manažera. Tomáš nastupuje jako byznysový parťák Milana Zemánka.

Baví mě budovat komplexní značku, říká v podcastu šéf Bonami Pavel Vopařil

Společnost Bonami, v současnosti největší český online prodejce nábytku a bytových doplňků, prochází turbulentním rokem. Prudký pokles prodejů způsobený koronakrizí, masivní investice do offlinu i letní nárůst obratu na úroveň předvánočních prodejů. To vše se v Bonami vešlo na housenkovou dráhu uplynulých šesti měsíců.

Celý článek na Forbes.cz
Trendy 2020: Co změnil covid-19

S Michalem Jirákem, který patří mezi zakládající partnery Mitonu, už jste mohli dvě epizody Cinkátka slyšet. Bavili jsme se v nich o technologických trendech pro letošní rok. Od té doby uplynulo pár měsíců a hodně věcí se změnilo. Kterých trendů se tedy koronakrize dotkla nejvíce, ať už v pozitivním nebo negativním smyslu? 

Poslouchat podcast
Lodě jsou nové hotely a Boataround je místo, kde si je můžete napřímo rezervovat

Kdo někdy strávil dovolenou na lodi, ví, že je to parádní zážitek. Pokud ho tedy nezkazí netransparentní služby zprostředkovatelů. Naštěstí technologie pronikají i do jachtaření, a zákazníci si tak místo dohadování v přístavu mohou loď vybrat na pár kliknutí doma na internetu. Stačí využít Boataround, do kterého jsme investovali 15 mil. Kč.

Fotogalerie z post-covidové founders dinner

Po skoro třech měsících, kdy jsme se scházeli přes všelijaké online služby a zasedačky zely prázdnotou, jsme se na tradiční společnou večeři nesmírně těšili. Útočištěm nám byl vinohradský Výčep, který mimochodem pro podobné akce velmi doporučujeme.

LinkedIN 101: Jak tu neztrácet čas

Na povídání o LinkedINu jsme si vzala na pomoc hned dva hosty. Petru Nulíčkovou, která pracuje jako HR Business Partner v Alze. A Elišku Vyhnánkovou, spoluautorku knihy Jak na sítě a ostřílenou školitelku. Bavily jsme se o LinkedINu z pohledu hiring manažerů, tedy ne-HR lidí, kteří tuhle síť mohou těžko ignorovat, pokud si k sobě mají najít lidi do týmu. 

Poslouchat podcast
Co se stalo v posledních měsících

Stalo se toho hodně. Až tolik, že si tohle dvouměsíční shrnutí (našim founderům ho posílám dokonce v měsíční frekvenci) dalo na tři měsíce pauzu. Tak jdeme na to. Je třeba dohnat všechny nové epizody podcastů, navíc ve firmách se taky zrovna nelenošilo.

Jak snížit náklady na polovinu a jak krize pomůže gig economy

Co dělat, když vám ze dne na den zmizí celý byznys? Na to jsme se ptali Jarmily Kowolowské a Karla Maříka, zakladatelů Grasonu. Ten se změnil z platformy, která propojovala restaurace s personálem, na univerzální místo, kde najdete práci nebo pracovníky napříč obory. Urychlí krize rozmach tzv. gig economy (flexibilní práce), kdy si budeme výdělek skládat z několika úvazků? I o tom byla řeč. Poslechněte si rozhovor nebo si přečtěte jeho přepis.

Poslouchat podcast
Další články