Blog

Zakladatelé Grasonu
Jak snížit náklady na polovinu a jak krize pomůže gig economy

Co dělat, když vám ze dne na den zmizí celý byznys? Na to jsme se ptali Jarmily Kowolowské a Karla Maříka, zakladatelů Grasonu. Ten se změnil z platformy, která propojovala restaurace s personálem, na univerzální místo, kde najdete práci nebo pracovníky napříč obory. Urychlí krize rozmach tzv. gig economy (flexibilní práce), kdy si budeme výdělek skládat z několika úvazků? I o tom byla řeč. Poslechněte si rozhovor nebo si přečtěte jeho přepis.

Poslouchat podcast
David Procházka a Lada Brůnová v Cinkátku
Podcast: Změní Donio crowdfunding? Rozhovor o naší nové investici

Na Donio.cz už jste dost možná byli, když jste českým vědcům posílali peníze na plicní ventilátory CoroVent nebo zdravotníkům balíčky v rámci kampaně #energiilekarum. Donio je totiž dárcovská platforma a také nový přírůstek do naší rodiny firem. S Ladou Brůnovou a Davidem Procházkou jsme si povídali o tom, jak chtějí změnit crowdfunding k lepšímu.

Poslouchat podcast
Tým Donio
Donio chce změnit crowdfunding a vybírat stovky miliónů měsíčně (tisková zpráva)

Poslední týdny jasně ukázaly dvě věci. Zaprvé že finanční pomoc od státu je chaotická a pomalá. Tou druhou je síla komunit. Když se lidi spojí za jasně daným cílem, dokážou vlastními silami nevídané věci. Nástrojem, který v obou aspektech dokáže pomoci, je dárcovská platforma Donio. Jsme pyšní, že tenhle projekt je teď oficiální součástí rodiny firem, do kterým jsme v Mitonu investovali.

11 aha momentů od českých CEOs
11 největších aha momentů z nouzového stavu: Anketa mezi startupovými šéfy a šéfkami

Nejdřív paralýza a pak překvapení, jaké věci jsou najednou myslitelné. Tak se dá shrnout reakce CEOs českých startupů, kterých jsme se ptali v naší anketě. Jejich největší aha momenty z posledního měsíce si můžete poslechnout v nové epizodě Cinkátka. V článku najdete i přepis celého dílu.

Poslouchat podcast
Petra Brodilová
Jak získat zákazníky z YouTube: Tipy od Petry Brodilové z Googlu

Díl o tom, jak na účinnou video reklamu, jsme natáčeli ještě v před-covidové éře, takže na své zveřejnění dlouho čekal. Jenže víte co? Některá témata neztrácejí na platnosti ani v téhle době. Možná jste svoje marketingové rozpočty osekali, možná ne. Určitě se ale daleko víc koukáte na efektivitu svých kampaní. V tom případě poslouchejte. Protože video reklama je dost drahá záležitost na to, aby se dělala špatně. V jakékoliv době.

Poslouchat podcast
Svět v éře COVID-19
Svět v éře COVID-19: Predikce dalšího vývoje a technologií, které porostou

Krizové scénáře jsou hotové, většina firem jede v úsporném režimu. Je tedy načase podívat se více do budoucnosti a zamyslet se, co přinesou další měsíce či roky. Pokusili jsme se o vlastní predikci dalšího vývoje.

Startupy v časech koronaviru: Reportáž z těžkých časů

V těžkých časech se projevují charaktery. Jestli poslední týdny něco jasně ukázaly, tak rozhodně fakt, že česká technologická scéna může být pyšná, jakým množstvím talentu, odhodlanosti a kreativy disponuje. S velkou radostí sledujeme, jak kolem nás roste nová generace leaderů, kteří se snaží změnit Česko k lepšímu.

Ondřej Sedláček, SatisMeter
Jak měřit NPS správně: Praktické tipy

Měříte si NPS? A kolik vám to vyšlo? NPS je metrika, kterou všichni znají (wiki), a číslo, které je zábava si porovnávat. I když samo o sobě přílišnou vypovídací hodnotu nemá. Na praktické tipy, jak měřit a chápat NPS správně, jsem se ptala Ondřeje Sedláčka ze startupu SatisMeter.

Poslouchat podcast
Miton founders dinner 2020
Co se stalo: Leden a únor 2020

Co se poslední dva měsíce stalo v našich firmách? O jakých technologických trendech se bude letos mluvit? Které články a podcasty doporučujeme vaší pozornosti? A poznáte, ve kterém podniku se skvělým masem se odehrála naše březnová founders dinner, z níž je úvodní fotka?

Michal Jirák v Cinkátku
Trendy 2020, díl 2: Deep tech a život s technologiemi

V prvním díle podcastové minisérie jsme si s Michalem Jirákem povídali o trendech v e-commerce. Druhý díl rozebírá dalších devět trendů zmíněných v článku "Tech Trends 2020". Řeč samozřejmě přijde na bitcoin a AI, ale taky na vzdělávání budoucnosti nebo jak nám technologie pomohou žít lepší život.

Poslouchat podcast
Michal Jirák v Cinkátku
Trendy 2020, díl 1: E-commerce a chování spotřebitelů

Jaké technologické trendy budou typické pro rok 2020? O tom jsme si povídali s Michalem Jirákem, jedním z partnerů Mitonu. V prvním díle podcastové minisérie jsme se zaměřili na pět trendů z oblasti e-commerce a spotřebitelského chování. V podcastu rozvíjíme Michalův článek "Tech Trends 2020". Druhý díl najdete zde.

Poslouchat podcast
Václav Štrupl v DVTV
Psychedelika a byznys. Rozhovor pro DVTV

Václav Štrupl v rozhovoru s Danielou Drtinovou o negativních trendech v duševním zdraví a proč jsme se rozhodli podpořit tým českých vědců a jejich projekt Psychedelické kliniky Psyon.

Celý článek na DVTV
Další články