Blog

Změna CEO Bonami
Co se stalo: Květen 2019

Každý měsíc posíláme našim CEOs a founderům shrnutí důležitého dění, a k tomu tipy na zajímavé akce, knihy nebo podcasty. Tady si pak můžete přečíst veřejnou verzi toho newsletteru. Takže co se stalo v květnu?

David Šiška
David Šiška v Mitonu, Pavel Vopařil v Bonami

Miliardové Bonami bude mít od června nového šéfa. Stane se jím “náš” Pavel Vopařil. Vystřídá Davida Šišku, který zamíří opačným směrem, k nám do Mitonu.

Reas founders
Jak prodat byt na první dobrou

Nejen pronajímání bytu je dřina. Stejně složité bývá nemovitost dobře prodat. Jistě, můžete si najmout makléře a ten se o vše postará. Jenže jak poznáte spolehlivého? A jak víte, že jím navrhovaná cena je ta nejlepší? Těžko. Zjednodušit celý prodej bytu či domu a postupně ho celý digitalizovat chce český projekt Reas, do kterého jsme se rozhodli investovat 10 miliónů korun.

Filip Brýdl v Mitonu
Co se stalo: Duben 2019

Filip Brýdl v Mitonu, Glami v Maroku, Rossum v AI Awards. Přečtěte si, co se u nás stalo, jak o tom píšeme founderům našich firem.

Glami v Maroku
Jak a proč jsme celou firmu přesunuli na pět dní do Afriky

Může si firma o více než 50 lidech dovolit změnit rutinní pracovní místo a se všemi zaměstnanci se na několik dní přesunout do jiné země? Aniž by jim navíc bylo dopředu řečeno, kam se letí? A nebude výsledkem paralýza byznysu? To na vlastní kůži zjišťovali v českém vyhledávači módy Glami. Šéf Glami Tomáš Hodboď pro Forbes.cz sepsal, jak to dopadlo.

Celý článek na Forbes.cz
Miton ve Forbesu
Co se stalo: Březen 2019

Shrnutí pro foundery a managementy našich firem, tady na webu v lehce cenzurované verzi. Nový Forbes a web, hospodářské výsledky a kde pít dobrou kávu.

Jirka a Petr Král v Mitonu
Co se stalo: Únor 2019

GLAMI rekapitulovalo 2018 a zveřejnilo cíle pro letošek. Twisto spustilo Apple Pay. Sense Arena dobývá Ameriku, Grason vyhrává soutěže a Rohlík expanduje. 

GLAMI in Barcelona
GLAMI goes to 2019

Last week they had the All-Hands meeting in GLAMI summarizing 2018 achievements and discussing this year's priorities. As Michal and Tomas have nothing to hide and they adhere to maximum transparency in their communication, we made the speech available to everyone. Perhaps it will help GLAMI to reach what they have set :)

Company Builders se Šimonem Vostrým
Co se stalo: Prosinec a leden 2019

Šimon Vostrý povídal o miliardovém exitu. Sense Arena byla na CESu. Rohlík byl v zisku. A k tomu tipy, co číst a poslouchat.

Výsledková porada Mitonu. CEO David Špinar, CFO Vladimír Janouš a Associate Ondřej Štěpánek
Co se stalo: Listopad 2018

Každý měsíc posíláme founderům “našich” firem newsletter, který shrnuje poslední dění. Pokud to zajímá i vás, čtěte dále. Následuje totiž cenzurovaná verze tohoto mailingu :)

Nové kanceláře Mitonu
Nové kanceláře jsou krásné a v Karlíně

Naše firmy mají společné dvě věci - rychlý růst a ambice za hranicemi ČR. K tomu potřebují prostředí, které láká nové posily do týmu a kde se lidé cítí dobře. Společné kanceláře umožnily spojit síly a takové prostředí vytvořit. V pražském Karlíně díky tomu sedí společně s Mitonem čtyři z našich firem a pracuje tu okolo 100 lidí.

Analytička Betka Sočuvková
Do Mitonu přibyla analytička Betka Sočuvková

Z budapešťského Morgan Stanley k nám přestoupila Betka Sočuvková. Miton tým se díky ní rozrůstá o pozici byznys analytičky.

Další články