Blog

Flitrovat:
Podcast
dění v Mitonu
naše firmy
nové investice
duševní zdraví
trendy
marketing a PR
produkt a CX
HR
O etickém hackerství. Jak tým vytrénovat k větší paranoii?

Jak moc jste si jistí, že se nikdo zvenku nedokáže dostat třeba k vašemu facebookovému inzertnímu účtu? Stačí chvíle nepozornosti a peníze jsou fuč. Jak ale lidi v týmu naučit větší opatrnosti? Lukáš Hurych z Twista na svoje kolegy nachystal už několik desítek hackerských a phishingových útoků a říká, že "kdo jednou podlehne, už se většinou znovu nenachytá".

Poslouchat podcast
Co se stalo: Jaro 2021

Minulé shrnutí jsme začínali zprávou o obří investici, kterou Rohlík.cz získal pro svoji evropskou expanzi. Uplynuly tři měsíce a historie se opakuje. S tím rozdílem, že díky novému investičnímu kolu má Rohlík.cz oficiální status jednorožce.

Influenceři: Co se osvědčilo Footshopu

S influencer marketingem už má zkušenost skoro každá firma. Jak ho ale uchopit tak, aby byznysu pomáhal dlouhodobě? A jak si spolupráci s influencery vyhodnocovat? Na tipy a zkušenosti jsem se ptala Martina Paukrta z Footshopu, což je značka, která dlouhodobě spolupracuje s 80 influencery napříč Evropou.

Poslouchat podcast
Je lepší vyhořet, nebo rebrandovat?

Značky bereme jako neměnnou věc, a to i v situaci, kdy už začnou být omezující. Občas se ale někdo k rebrandingu odhodlá. A pak je namístě se ho zeptat, jak moc těžký celý proces byl. V dnešní epizodě se o svoji zkušenost otevřeně dělí Tomáš Bártek, marketingový ředitel Lentiama, dříve VašeČočky, e-shopu s 12letou historií a 800mil. tržbami.

Poslouchat podcast
Produkťáci. Jak je najít a co po nich chtít?

Produkťák není projekťák, je to spíš "malý CEO produktu". Je to každopádně docela komplexní role, produktoví lidé navíc mají různé backgroundy a specializace. Udělejte si v tom pořádek, budou se vám pak lépe hledat. 

Poslouchat podcast
Konec životopisů? Nelisa vám najde ideální práci a HR oddělením ušetří čas

Za kariérním portálem Nelisa stojí zakladatel StartupJobs Filip Mikschik a Miton.

HR okénko: Aktuální výběr volných pozic v našich firmách

V našich firmách se i letos hledají lidé ve velkém. Pokud tedy zvažujete změnu, i v téhle nejisté době to může být dobrý nápad. Tady je shrnutí vybraných volných pozic, které by vás mohly zaujmout. Desítky další najdete v sekci Kariéra a na kariérních webech jednotlivých firem.

Nejkrásnější místa pro karavaning? Poradí vám čerstvě spuštěný průvodce Camperguru

Zhoršené podmínky pro cestování za hranice, povinné testy i zavřené hotely v loňském roce a během letošní zimní sezony – případně snaha vyhýbat se přeplněným místům, když už byla otevřená – přivedly mnoho lidí k ideji dovolené s obytným vozem. Český designér Víťa Válka má přitom desetileté zkušenosti, kdy s rodinou v karavanu putoval po celé Evropě, a ty se teď s dalšími společníky rozhodl předat dále.

Celý článek na Czechcrunch.cz
Proč Knihobot (rozhovor se zakladateli jako bonus)

Knihy jsou vždycky dobrá karma. A co teprve když jsou z druhé ruky. Aneb proč jsme investovali do Knihobotu a proč by mohli být sympatičtí i vám.

Poslouchat podcast
Knihy z druhé ruky lákají i investory. Knihobot získává patnáct milionů od Mitonu

Když jsme se zakladatelem knižního antikvariátu Knihobot Dominikem Gazdošem mluvili začátkem letošního roku, zmínil se, že pokud by na palubu svého projektu přibral investora, muselo by jít o skutečně strategického partnera, který by firmu posunul o kus dál.

Celý článek na Forbes.cz
Co se stalo: Zima 2021

Co říct o začátku letošního roku? Kromě toho, že uplynul rok od začátku pandemie, se naštěstí stala i řada pozitivních věcí. Nástup online služeb pokračoval zvýšeným tempem, a covid přinesl i další fajn trendy.

Další články