Blog

CFO není účetní: O strategických financích s Janou Kovačovskou

Co se stane, když nikdo ve firmě nerozumí financím? Na to si odpovědět dokážete:) Co všechno ale může zkušený finanční člověk startupu přinést? Co by měl/a mít pod palcem a jak poznat, že máte před sebou toho správného člověka? 

Poslouchat podcast
Firemní podcast prakticky: Rady od Dana Tržila

Má smysl dělat firemní podcast? K čemu všemu může být dobrý a jakou poslouchanost můžete čekat? S Danem Tržilem, tvůrcem oblíbených podcastů Na vlně podnikání a Proti proudu, jsem si povídala jak o podcastové scéně, tak i čistě prakticky. Kde vzít moderátora? Jakou koupit techniku a kde natáčet? Jaký zvolit hosting? Pojďte do toho taky :)

Poslouchat podcast
Kdo chce podnikat online, může: Blabu mění svoje zaměření a my do něj investujeme


Praha, 6. října 2020 - Přechod podnikání do online prostředí je kvůli covidu velmi aktuální téma. Velká část profesionálů ztratila možnost osobního kontaktu se svými klienty a musí nabízet svoje služby online, aby se uživila. Aby byla jejich cesta k online podnikání co nejsnazší, změní český startup s globálními ambicemi Blabu svoje zaměření. Na pár kliknutí si tu svoji online kancelář zřídí každý, i když ovládá jen úplné základy práce s technologiemi.

Jak drahé je krásné? O designu s Annou Marešovou (Whoop.de.doo)

Vibrátory, Venušiny kuličky i další produkty, které Anna Marešová navrhuje pod svojí značkou Whoop.de.doo, odlišuje od konkurence jedna věc. Jsou krásné (a funkční k tomu). Jaká cena se platí za to, když chcete mít věci perfektní? Jde dělat designové produkty levně? A čím se odlišuje její menstruační kalíšek od té spousty ostatních, které už jsou na trhu? 

Poslouchat podcast
Čtvrtým přírůstkem do portfolia Miton Psychonauts je VOS

Tak mladí a už toho tolik stačili stihnout. Jirka Diblík a Ondra Kopecký mají bezpochyby obrovský talent a tah na branku, a to neříkáme jen proto, že to psali na Czechcrunchi.

Proč organizujeme Kruh pro inovace v duševním zdraví

Spolupráce místo konkurence. To je hlavní motivace, proč jsme se rozhodli pořádat neformální setkání, které jsme nazvali Kruh pro inovace v duševním zdraví.

Fotogalerie z oslavy 20. narozenin

Začátkem září jsme v Jablonci, kde to celé vzniklo, oslavili 20 let existence Mitonu. I když situace není oslavám příliš nakloněná, obrovská zahrada pivovaru Volt nám dala příležitost se sejít se spoustou z vás, kteří jste se na naší 20leté cestě podíleli.

OKRs prakticky: Tipy z GLAMI od Pavlíny Paškové

OKRs jako systém pro nastavování cílů adoptoval a zpopularizoval Google a používá ho čím dál víc firem. V 70členném týmu GLAMI už s OKRs pracují čtvrtý kvartál, proto jsme se jich ptali na jejich praktické zkušenosti. Jak novinku prodávali manažerům a do týmu? Jak OKRs zapracovali do organismu firmy a co se jim nepovedlo? Poslechněte si rozhovor s Pavlínou Paškovou a dozvíte se to.

Poslouchat podcast
O (ne)etických technologiích: Jak budovat produkty, které nevyužívají lidské slabosti

Jsme jen bezbranné oběti technologických firem? Dokument Social Dilemma, který v rozhovoru zmiňujeme, už je na Netflixu a na úvodní otázku odpovídá jednoznačným "ano". S Karolínou Presovou z Replug.me jsme se na (složité) téma (ne)etických technologií zkusily podívat z více stran.

Poslouchat podcast
Spouštíme fond zaměřený na duševní zdraví a investujeme do Terap.io

Po investicích do psychedelické kliniky Psyon a londýnského Wavepaths vám dnes chceme říct o třetím přírůstku do portfolia, jehož cílem je lepší duševní pohoda. Je jím Terap.io, platforma pro online terapii. Současně jsme se rozhodli téma duševního zdraví zastřešit fondem Miton Psychonauts, ve kterém máme na další investice vyčleněné desítky milionů korun.

Digitální detox nefunguje

Je doba strávená na mobilu tím správným indikátorem, zda máte problém? Máte pocit, že technologie ovládají vás, místo aby tomu bylo naopak? Co se s tím dá dělat? Po poslechu této epizody Cinkátka byste měli být o něco moudřejší.

Poslouchat podcast
Co se stalo: Léto 2020

Že se prý toho v létě moc neděje. Všichni jsou přece na dovolených. Jenže máme rok 2020 a všechno je trochu jinak. Jsme zvědaví, čím překvapí podzim.

Další články