Michala Gregorová
Tereza Tížková z E2B buduje vztahy s vývojáři a AI agenti jsou její každodenní téma. Z podstaty své práce je totiž neustále v kontaktu s novými AI nástroji, a má tak velký vhled do toho, co se na tech scéně děje. Co všechno už AI agenti umí? Proč už je využívají i velké firmy? A proč si myslí, že je hloupost označovat AI agenty jako hype?
„Když je někdo devrel (developer relations), tak se stará o to, aby vývojáři věděli, co ve firmě děláme. Ta role je vzdělávací, ale i technická. Někteří devrelové jsou programátoři, já dělám víc eventy, články a marketing,“ říká Terka.
Pracuje v E2B s Vaškem Mlejnským, který byl rovněž hostem Cinkátka, a přiznává, že si nemohla vybrat lepší tým. I dynamika odvětví ji baví. „Sice nevíme, co se bude dít, ale reagujeme rychle. Vývojáři jedou no-bullshit přístup, takže v marketingu říkáme věci tak, jak jsou.“
Kromě komunikace s vývojáři se zaměřuje také na AI agenty. „Jsou to autonomní AI asistenti, kteří mají větší nástroje a paměť. Šetří peníze a čas, už i velké firmy s nimi pracují.“
Terka zmiňuje, že s AI agenty spolupracují například vývojaři z Rohlíku (doporučujeme velký rozhovor s Tomášem Čuprem) a spousta velkých firem. „To je všechno důkaz, že agenti nejsou jen hype.“
„Většina kódu bude generovaná AI, strašně to pokročilo. Možná to jednou nahradí juniorní programátory, jsem ale optimista a myslím, že to bude výhoda pro lidi, co rozumí odvětví,“ uzavírá.
Více o konkrétních AI agentech a Terčině práci se dozvíte ve videu nebo ve své oblíbené podcastové appce.
Obsah rozhovoru s Terezou Tížkovou
00:00 Kdo je devrel, Terčina role v týmu E2B a co E2B vlastně dělá
06:26 Kde se pohybuje komunita vývojářů, LinkedIn jako nová „tech-síť“ (i když...)
09:53 Definice AI agentů a jejich příklady: Claude vs. ChatGPT, Napkin, Replit, Cursor
15:50 Seznam AI agentů od E2B, hype kolem agentů a AI, jejich využití pro marketing a research
23:37 Překážky pro vývoj AI agentů, LLM modely, využívání kontextů pro generování AI obsahu
29:50 Computer Use agenti, Surf od E2B, programovací agenti a juniorní programátoři
35:26 Využívání AI pro hiring a efektivitu týmu
38:15 Co jí pomáhá zůstávat v obraze, o knize The Art of Doing Science and Engineering
Zmíněné v rozhovoru:
Přehrajete také na:Sdílet článek
Letošní letní founders dinner byla barová a proběhla ve Forbíně. Venkovní party letos uděláme až na podzim, až budeme slavit 25 let.
Volání bylo vyslyšeno. Na konci června prošla sněmovnou úprava, která do české legislativy od 1.1.2026 zavádí úpravu ESOPů – zaměstnaneckých opčních programů, která by mohla být pro startupy použitelná. Co všechno úprava obnáší? Na to nám odpověděl Lukáš Konečný z Y Soft Ventures, který má na změně a její podobě zásadní podíl.
Eva Kuttichová se k longevity dostala přes biohacking a téma dlouhověkosti ji chytilo natolik, že spoluzaložila startup Macromo. Ten nedávno dostal investici od TCF, fondu Tomáše Čupra. Jaké jsou současné trendy v longevity? Jaký má názor na amerického podnikatele Bryana Johnsona? A co všechno v Macromo dokáží testovat a měřit?