Podcast

Letní founders dinner (fotogalerie)

Vlivem covidu se z founders dinners stal tak trochu nepravidelný formát. Poslední proběhla na podzim v Sanshu. Vynahradili jsme si to letním večerem v Ateliéru Petřín, navíc s rekordní účastí. Bylo bezvadné potkat všechny nové tváře včetně web3 founderů, do jejichž firem jsme investovali přes krypto fond Miton C.

 

 

Psychedelika: Jak jsme na tom

Pokud je pro vás spojení Mitonu a psychedelik překvapením, vězte, že se touto oblastí investičně zabýváme. Věříme totiž, že psychedelika čeká velká budoucnost a že je to dobře, protože jejich potenciál pro zlepšení duševního zdraví je obrovský. Epizoda se Stanislavem Milotinským z psychedelické kliniky Psyon je určená vám všem, kteří se chcete dozvědět, co je ve světě psychedelik nového.

Poslouchat podcast
HR okénko: Výběr nejzajímavějších otevřených pozic v našich firmách

I přes rozkolísanou situaci snad na všech trzích mají naše projekty otevřeno mnoho pozic. Pokud tedy uvažujete o změně, nemusíte se bát, že by na to byla špatná doba. Do článku jsme vybrali pár nejzajímavějších pozic. Desítky dalších najdete v sekci Kariéra a hlavně na kariérních webech jednotlivých firem.

Kudy do krypta

Nebojte, na tuhle párty nejdete pozdě. Důkazem je rozhovor s Karlem Zhengem. Ten v 25 letech stihl dva roky ve venture kapitálové firmě, pak spoluzaložil a opustil ne-krypto startup (a dostal se díky němu do Forbes 30pod30), a teď přichází do našeho krypto fondu Miton C. Jak těžké je do krypta proniknout? A pro koho jsou tu příležitosti? 

Poslouchat podcast
Jak na reklamní kampaně, které fungují

S tvůrcem kreativního konceptu "křečci pro Dedoles" Radovanem Andrejem Grežem (působí také jako creative director pro Apple) jsme si povídali o tvorbě brandových kampaní. Kdy je ten správný čas pustit se do první takové kampaně? A s jakým minimálním rozpočtem počítat?

Poslouchat podcast
Jak poznat dobrého analytika a postavit datové oddělení od nuly

Co byste si měli rozmyslet, než najmete svého prvního analytika? A jak poznat, že se bavíte se správným člověkem? O zkušenostech s budováním datového oddělení na zelené louce jsem si povídala s Antonínem Kučerou, šéfem BI v Livesportu. Antonín zde začínal jako jediný analytik a teď má jeho oddělení 10 lidí.

Poslouchat podcast
Co se stalo: Zima 2022

Ve shrnutí zimy 2022 lze jen těžko nemluvit o válce. V marastu, který přináší, lze ale najít i pozitivní momenty. Třeba způsoby, kterými se Česko a jeho firmy snaží pomáhat.

Jak najít seniorní vývojáře: Tipy ze Shipmonku

Potřebujete do týmu technické lidi a nechcete při jejich výběru dělat kompromisy? Stejnou cestou si loni prošla HR Shipmonku Bára Habětínková se svým týmem. 1000 oslovených lidí, 200 v technickém kole, 30 nastoupilo. Jaké jsou pro Shipmonk nejlepší zdroje kvalitních lidí? A v kolika lidech recruitují? Používají agentury? 

Poslouchat podcast
Do Mitonu přicházejí Markéta Nováková a Kateřina Chvalinová

Co je nového v Miton týmu? Třeba to, že se za poslední měsíce opět rozrostl, abychom měli větší kapacitu pro naše firmy.

Co se stalo: 2021

Víte, kdo v Česku dostal úplně největší investici v rámci jednoho kola? A tipnete, která česká firma získala druhé místo? Odpověď je: Rohlik a Rohlik. Během jednoho roku. Rohlik Group je od loňska prvním českým startupovým jednorožcem. 2021 byl pro české startupy zlomový.

Investujeme do dvou sesterských krypto společností: burzy Coinmate a platební brány Confirmo
  • Coinmate zpřístupňuje bezpečné investování do kryptoměn obyčejným lidem. Má ambici postupně se stát “Českou spořitelnou pro krypto”.
  • Confirmo je populární kryptoměnová platební brána pro e-commerce (klienty jsou např. Alza nebo Pilulka) s globálními ambicemi.
Další články