Blog

Flitrovat:
Podcast
dění v Mitonu
naše firmy
nové investice
duševní zdraví
trendy
marketing a PR
produkt a CX
HR
Pohádkový podcast Kolíbka

V Mitonu máme rádi podcasty. Loni jsme si nadělili Cinkátko, letos k němu přibyla Kolíbka.

Ženy nejsou: Jak to udělat, když jich v týmu chcete víc

Jestli už jste někdy přemýšleli, proč kolem sebe v práci nemáte víc žen, tahle epizoda by vám měla napovědět. Povídala jsem si s Ditou Formánkovou (Přikrylovou), spoluzakladatelkou Czechitas, která si od podzimu přibrala novou roli v Avastu. Její název obsahuje slova jako diverzita a inkluze a i na tyhle pojmy přišla řeč. 

Poslouchat podcast
Český investiční zářez u kovových plakátů z Polska. Credo a Miton prodávají za stovky milionů podíly v Displate

Je to další česká investiční success story ze zahraničí. A jak již zbývá zvykem, nechybí u ní investoři z Credo Ventures a tentokrát ani jejich kolegové z Mitonu. V rámci dvou investičních kol poslali před lety několik milionů eur do polského startupu Displate, který úspěšně dobývá svět se svými kovovými plakáty, a teď své podíly z velké části prodávají.

Celý článek na Czechcrunch
Co se stalo: Září a říjen 2020

Tři nové investice, spuštění Miton Psychonauts, šest nových epizod Cinkátka, lockdown, nejistota, změny. A takové už to teď možná bude pořád. Tak pojďme na trochu uklidňujícího čtení. 

CFO není účetní: O strategických financích s Janou Kovačovskou

Co se stane, když nikdo ve firmě nerozumí financím? Na to si odpovědět dokážete:) Co všechno ale může zkušený finanční člověk startupu přinést? Co by měl/a mít pod palcem a jak poznat, že máte před sebou toho správného člověka? 

Poslouchat podcast
Firemní podcast prakticky: Rady od Dana Tržila

Má smysl dělat firemní podcast? K čemu všemu může být dobrý a jakou poslouchanost můžete čekat? S Danem Tržilem, tvůrcem oblíbených podcastů Na vlně podnikání a Proti proudu, jsem si povídala jak o podcastové scéně, tak i čistě prakticky. Kde vzít moderátora? Jakou koupit techniku a kde natáčet? Jaký zvolit hosting? Pojďte do toho taky :)

Poslouchat podcast
Kdo chce podnikat online, může: Blabu mění svoje zaměření a my do něj investujeme


Praha, 6. října 2020 - Přechod podnikání do online prostředí je kvůli covidu velmi aktuální téma. Velká část profesionálů ztratila možnost osobního kontaktu se svými klienty a musí nabízet svoje služby online, aby se uživila. Aby byla jejich cesta k online podnikání co nejsnazší, změní český startup s globálními ambicemi Blabu svoje zaměření. Na pár kliknutí si tu svoji online kancelář zřídí každý, i když ovládá jen úplné základy práce s technologiemi.

Jak drahé je krásné? O designu s Annou Marešovou (Whoop.de.doo)

Vibrátory, Venušiny kuličky i další produkty, které Anna Marešová navrhuje pod svojí značkou Whoop.de.doo, odlišuje od konkurence jedna věc. Jsou krásné (a funkční k tomu). Jaká cena se platí za to, když chcete mít věci perfektní? Jde dělat designové produkty levně? A čím se odlišuje její menstruační kalíšek od té spousty ostatních, které už jsou na trhu? 

Poslouchat podcast
Čtvrtým přírůstkem do portfolia Miton Psychonauts je VOS

Tak mladí a už toho tolik stačili stihnout. Jirka Diblík a Ondra Kopecký mají bezpochyby obrovský talent a tah na branku, a to neříkáme jen proto, že to psali na Czechcrunchi.

Proč organizujeme Kruh pro inovace v duševním zdraví

Spolupráce místo konkurence. To je hlavní motivace, proč jsme se rozhodli pořádat neformální setkání, které jsme nazvali Kruh pro inovace v duševním zdraví.

Fotogalerie z oslavy 20. narozenin

Začátkem září jsme v Jablonci, kde to celé vzniklo, oslavili 20 let existence Mitonu. I když situace není oslavám příliš nakloněná, obrovská zahrada pivovaru Volt nám dala příležitost se sejít se spoustou z vás, kteří jste se na naší 20leté cestě podíleli.

Další články