Michala Gregorová
Jak dlouho se dá fungovat bez ucelené vizuální identity? Jsme důkazem, že minimálně 23 roků to jde. Jen to není úplně pohodlné ani účelné, zvlášť když máte chuť komunikovat a nechcete ve vizuální době splývat s pozadím. Takže jsme si jednu pořídili.
Vizuální identita není něco, o čem má smysl se dlouze rozepisovat. Jej í aplikace vidíte na našich sociálních sítích (Twitter, LinkedIN, Instagram) i na webu a její kvality prověří čas.
Chtěli bychom ale dát kredit všem, kteří se na projektu podíleli.
Tvůrcem vizuální identity je studio ginger&fred. Soňa (Fred) s Lukášem (Ginger) se skvěle doplňují, taky hodně poslouchají a přemýšlí. Výsledek jejich práce nejen podporuje značku, ale taky se dobře používá v různých kontextech. Pokud vás zajímají podrobnosti k barvám, fontům a aplikacím, mrkněte na jejich video.
miton brand video from ginger&fred on Vimeo.
Aplikaci nové identity na web si vzala na starost agentura Švejda Goldmann, mimochodem autoři i našeho předchozího webu. Původně jsme chtěli stránky jen "přebarvit", ale nakonec z toho byl poctivý proces, který pět let starý web posunul k větší čitelnosti a přístupnosti Mitonu. Tady je case study.
O fotky se postarali naši oblíbení Everbay (portréty, společná fotka, momentka v Jak fungujeme) a Ondra Lipár (snímky s Dominikem Gazdošem z Knihobotu a Tomášem Gogárem z Rossumu).
Na brandové strategii, která tomu všemu předcházela, jsme pracovali s Tomášem Mrkvičkou. Toho můžete znát i z úspěšné epizody našeho podcastu.
Za konzultaci po cestě chci poděkovat Lumírovi Kajnarovi. I s ním jsme natočili Cinkátko - abyste se vyhnuli chybám, kterým my po cestě neunikli. Třeba výběr dodavatele se povedl až na druhý pokus :)
Pro představu ještě pár aplikací
Miton AI Newsletter můžete číst zde.
Náš podcast Cinkátko najdete ve své oblíbené appce, konkrétně tuto epizodu velmi doporučujeme.
Více v sekci Kariéra.
Minimálně dvě tvrzení na obrázku jsou pravdivá :)
Sdílet článek
Eva Kuttichová se k longevity dostala přes biohacking a téma dlouhověkosti ji chytilo natolik, že spoluzaložila startup Macromo. Ten nedávno dostal investici od TCF, fondu Tomáše Čupra. Jaké jsou současné trendy v longevity? Jaký má názor na amerického podnikatele Bryana Johnsona? A co všechno v Macromo dokáží testovat a měřit?
(tisková zpráva) Do české gastronomie vstupuje nová značka, která ale zaštiťuje řadu už zavedených projektů. Pod názvem Piano vzniká skupina technologických firem, do níž patří třeba oblíbený startup Qerko nebo renomovaný pokladní systém Septim. Všechny projekty, které značka Piano zastřešuje, patří do portfolia investiční skupiny Miton.
Oba mají blízko k AI, každý ale z jiného úhlu. Zatímco Stanislav Fort je AI výzkumník, který prošel Google DeepMind i Anthropicem, a nyní je zakladatelem AI startupu, Kristina Fort se zabývá umělou inteligencí z pohledu governance a regulace. Jaký je rozdíl mezi Anthropicem a OpenAI? Proč se tak málo mluví o obecné umělé inteligenci? A proč musí být regulace AI flexibilní?