Blog

Flitrovat:
Podcast
dění v Mitonu
naše firmy
nové investice
duševní zdraví
trendy
marketing a PR
produkt a CX
HR
krypto/web3
Bits and bobs: Co nás zaujalo v poslední době

Přehled Twitter vláken, do kterých sbíráme poslední dění. Nebo prostě zajímavosti, které nás zaujaly a vás by mohly taky.

Budoucnost vyhledávání

Jaké jsou trendy ve vyhledávání? A znamená zdokonalující se umělá inteligence od OpenAI konec dominance Googlu? Všechno je to klasicky daleko složitější, proto je tu naše nové Twitter vlákno.

Co se děje v re-commerce (a co nás naučil Knihobot)

Je to už rok, co jsme o re-commerce natočili epizodu našeho podcastu. Nejvyšší čas se znovu podívat, co se tu děje (následuje blogová verze tohoto Twitter vlákna).

HR okénko: Výběr nejzajímavějších otevřených pozic v našich firmách

Ve startupech se stále hiruje. Pokud máte chuť do změny, tady je několik vybraných pozic, které jsou aktuálně otevřené v našich portfoliových firmách. Více jich najdete v sekci Kariéra a hlavně na kariérních stránkách jednotlivých projektů - jejich seznam najdete na konci článku.

Founders dinner v Jizerkách (fotogalerie)

Nic proti večerům v Praze, ale tentokrát jsme chtěli na čerstvý vzduch a mít více společného času. Volba padla na naši srdcovku Jizerské hory, konkrétně Královku.

Co se stalo: Léto 2022

Na prahu zimy, od které je těžké čekat něco dobrého, se chceme ohlédnout zpátky. Co se stalo od jara, které změnilo tolik věcí? Někdy je docela příjemné se ponořit do startupového světa, který je pořád ještě docela dobře čitelný a optimistický.

„Opravdové umění na každou stěnu.” 100ks nabídne umělecké tisky

Co je lepší? Bílá stěna, nebo plakát z Ikea? Zajímavou alternativu, a to i sběratelsky, nabízejí umělecké tisky z limitované série. Proč o tom píšeme? Protože do projektu, který jde tímto směrem, jsme investovali.

Umělá inteligence a umění: Deep dive

Zamysleli jsme se nad kreativními možnostmi využití AI a "vše" sepsali do objemného twitter vlákna. Najdou se šikovné týmy v ČR, které si s tím už hrají a staví něco zajímavého?

Letní founders dinner (fotogalerie)

Vlivem covidu se z founders dinners stal tak trochu nepravidelný formát. Poslední proběhla na podzim v Sanshu. Vynahradili jsme si to letním večerem v Ateliéru Petřín, navíc s rekordní účastí. Bylo bezvadné potkat všechny nové tváře včetně web3 founderů, do jejichž firem jsme investovali přes krypto fond Miton C.

 

 

Psychedelika: Jak jsme na tom

Pokud je pro vás spojení Mitonu a psychedelik překvapením, vězte, že se touto oblastí investičně zabýváme. Věříme totiž, že psychedelika čeká velká budoucnost a že je to dobře, protože jejich potenciál pro zlepšení duševního zdraví je obrovský. Epizoda se Stanislavem Milotinským z psychedelické kliniky Psyon je určená vám všem, kteří se chcete dozvědět, co je ve světě psychedelik nového.

Poslouchat podcast
Kudy do krypta

Nebojte, na tuhle párty nejdete pozdě. Důkazem je rozhovor s Karlem Zhengem. Ten v 25 letech stihl dva roky ve venture kapitálové firmě, pak spoluzaložil a opustil ne-krypto startup (a dostal se díky němu do Forbes 30pod30), a teď přichází do našeho krypto fondu Miton C. Jak těžké je do krypta proniknout? A pro koho jsou tu příležitosti? 

Poslouchat podcast
Další články