Václav Štrupl, Miton

Václav Štrupl

Partner
Bio

S Mitonem nejdřív budoval Bonami, partnerem se stal v roce 2015. Předtím s Davidem Špinarem založili a posléze úspěšně prodali agenturu H1.cz. Zajímá se o trvale udržitelný rozvoj, psychologii, rád cestuje a poznává.

Twitter
LinkedIn
vaclav.strupl@miton.cz

Václav Štrupl

Partner

Nejprve stál u zrodu eshopu s designovým nábytkem Bonami, na který pořád dohlíží, částečně se věnuje Rohlíku a pak jedné hodně specifické aplikaci jménem Wavepaths. Projekt zaměřený na rozšířené stavy vědomí, duševní zdraví a terapii, na startu pomocí hudby.

“Je to z pohledu Mitonu hodně netradiční investice, ale věřím, že to je oblast, která má velkou perspektivu,” vysvětluje trojnásobný otec, který na rozdíl od zbylé pětice partnerů Mitonu nepochází ze severu republiky, ale z jejího středu - vyrostl na pražském Jižáku.  

“Baví mě zkoušení nových věcí,” říká. To se propisuje nejen do jeho záliby ve sportech nebo v cestování, ale i do byznysu a toho, čemu věnuje svou profesní pozornost: “Jsou to cesty k rozšířeným stavům vědomí. Duševní zdraví a wellbeing. Vzdělávání. Budoucnost mobility.”

Než se Václav v roce 2012 dohodl s Mitonem, že spolu postaví Bonami, a než se stal v roce 2015 šestým partnerem, měl za sebou už jednu úspěšnou podnikatelskou dráhu. Ještě na střední škole začal programovat, seznámil se s Davidem Špinarem a později založili digitální agenturu H1.cz, kterou pak v roce 2010 za desítky milionů prodali. Právě David mu pomáhal s vybudováním centrálního týmu Mitonu.

Inspiraci s oblibou hledá v zahraničí - při studiu VŠE, kde mu diplomku vedl Ondřej Raška, strávil nějakou dobu v USA, v roce 2018 zase s rodinou žili půl roku v Berlíně, evropském startupovém hubu.

Projekty, na kterých se Václav podílí