Václav Štrupl

S Mitonem nejdřív budoval Bonami, partnerem se stal v roce 2015. Předtím s Davidem Špinarem založili a posléze úspěšně prodali agenturu H1.cz. Je zodpovědný za Miton Psychonauts, fond zaměřený na projekty z oblasti duševního zdraví.

Václav Štrupl

Současné projekty

Bonami

Wavepaths

Psyon

Terap.io

VOS

Oblasti zájmu

Psychedelika, duševní zdraví

Stál u zrodu eshopu s designovým nábytkem Bonami, na který pořád dohlíží. Nejvíc ho ale zaměstnává oblast duševního zdraví, pro kterou vznikl v Mitonu fond nazvaný Miton Psychonauts.

"Ačkoliv se v západní společnosti máme po materiální stránce čím dál lépe, na úrovni prožívání jednotlivce nám dobře není. Přitom to, jak se cítíme, předurčuje způsob, jakým žijeme. Jaké vytváříme vztahy, jak se chováme ke svému okolí a životnímu prostředí," vysvětluje důvody pro svůj zájem.

"Díky 20 letům zkušeností z technologického byznysu vnímáme, že nové technologie a inovace budou hrát klíčovou roli ve vývoji toho, jak žijeme a jak se cítíme. Rádi bychom je využili tak, aby lidem pomáhaly," dodává.

Než se Václav v roce 2012 dohodl s Mitonem, že spolu postaví Bonami, a než se stal v roce 2015 šestým partnerem, měl za sebou už jednu úspěšnou podnikatelskou dráhu. Ještě na střední škole začal programovat, seznámil se s Davidem Špinarem a později založili digitální agenturu H1.cz, kterou pak v roce 2010 za desítky milionů prodali. Právě David mu pomáhal s vybudováním centrálního týmu Mitonu.

Články s Vaškem