Václav Štrupl
Po investicích do psychedelické kliniky Psyon a londýnského Wavepaths vám dnes chceme říct o třetím přírůstku do portfolia, jehož cílem je lepší duševní pohoda. Je jím Terap.io, platforma pro online terapii. Současně jsme se rozhodli téma duševního zdraví zastřešit fondem Miton Psychonauts, ve kterém máme na další investice vyčleněné desítky milionů korun.
Co nás k téhle aktivitě vede? Ačkoliv se v západní společnosti máme po materiální stránce čím dál lépe, na úrovni prožívání jednotlivce nám dobře není. Duševní zdraví je přitom bez přehánění určující pro budoucnost lidstva. To, jak se cítíme, předurčuje způsob, jakým žijeme. Jaké vytváříme vztahy, jak se chováme ke svému okolí a životnímu prostředí.
Novou investicí Miton Psychonauts je Terap.io, projekt, jehož cílem je udělat psychoterapii dostupnější. Díky technologiím Terap.io odstraňuje bariéry, které lidem brání terapii využít. Třeba složitost výběru správného terapeuta, ale také překážky geografické a finanční i předsudky okolí.
“Dle výzkumů dokáže být online terapie stejně účinná jako ta tváří v tvář, navíc můžete vybírat z širšího spektra odborníků, než když musíte zohlednit vzdálenost. Online terapii je taky snazší využít, aniž by o tom vědělo vaše okolí, přitom právě obavy z toho 'co tomu řeknou lidi' mnohým z nás brání terapeuta vyhledat,” vysvětlují cíle Terap.io jeho zakladatelé Jan Sasínek, Olga Kunertová a Chádí El-Moussawi (na fotce zleva).
Oblasti zájmu Miton Psychonauts
Více informací najdete na Miton.cz/Psychonauts.
Sdílet článek
Eva Kuttichová se k longevity dostala přes biohacking a téma dlouhověkosti ji chytilo natolik, že spoluzaložila startup Macromo. Ten nedávno dostal investici od TCF, fondu Tomáše Čupra. Jaké jsou současné trendy v longevity? Jaký má názor na amerického podnikatele Bryana Johnsona? A co všechno v Macromo dokáží testovat a měřit?
(tisková zpráva) Do české gastronomie vstupuje nová značka, která ale zaštiťuje řadu už zavedených projektů. Pod názvem Piano vzniká skupina technologických firem, do níž patří třeba oblíbený startup Qerko nebo renomovaný pokladní systém Septim. Všechny projekty, které značka Piano zastřešuje, patří do portfolia investiční skupiny Miton.
Oba mají blízko k AI, každý ale z jiného úhlu. Zatímco Stanislav Fort je AI výzkumník, který prošel Google DeepMind i Anthropicem, a nyní je zakladatelem AI startupu, Kristina Fort se zabývá umělou inteligencí z pohledu governance a regulace. Jaký je rozdíl mezi Anthropicem a OpenAI? Proč se tak málo mluví o obecné umělé inteligenci? A proč musí být regulace AI flexibilní?