Novým investičním manažerem Mitonu je Tomáš Jiroušek

Tomáš Jiroušek, Miton
Tomáš Jiroušek, Miton
Michala Gregorová
1. 9. 2020
dění v Mitonu

I když je Miton tým velmi kompaktní, občas se přece jen rozrosteme. Důkazem je nedávný příchod Tomáše Jirouška na pozici investičního manažera. Tomáš nastupuje jako byznysový parťák Milana Zemánka.

Tomáš k nám přichází po téměř čtyřech letech ve Springtide Ventures. Za sebou má i dva prodeje firem, které sám zakládal.

Když se ho zeptáte, na co je ze svého působení ve Springtide Ventures nejvíc pyšný, zmiňuje rozjetí investičních aktivit v Izraeli, které měl na starost. Jeho mise zde byla navíc velmi úspěšná, protože vyústila v investice do firem, které za sebou mají exity v hodnotě několika miliard korun. V rámci fondu nabral zkušenosti nejen s investováním, ale také budováním firem v celé škále velikostí a životních fází.

Po investiční stránce Tomáše zajímá především oblast HR Techu, v níž bude pro Miton hledat nové investiční příležitosti. A také pomáhat s rozvojem byznysu firmám, které v této oblasti již v portfoliu máme. V jednom z těchto projektů půjde o společnou práci se zakladatelem StartupJobs Filipem Mikschikem a jeho týmem. Více prozradíme, až se vše rozjede.

"Tomáše jsme do Mitonu chtěli už před rokem, když končil ve Springtide Ventures. Nakonec jsme museli počkat na jeho návrat z Asie, o to víc se těším, že do týmu přinese svoje zkušenosti i energii," říká Milan Zemánek a my ostatní se přidáváme.

Tomáš Jiroušek na surfu
Sdílet článek