Milan Zemánek

Zakládající partner Mitonu toužil podnikat už od dětství. Vystudoval informatiku na liberecké univerzitě, staral se mimo jiné o službu Restu, kterou koupilo Makro, nyní pomáhá budovat služby UlovDomov, Grason, Qerko nebo StartupJobs. Tím ale výčet jeho aktivit zdaleka nekončí. Rád o sobě ostatně říká, že si nikdy nepřiznal, že by den měl jen 24 hodin.

Milan Zemánek

Současné projekty

Grason

StartupJobs

UlovDomov

Qerko

Meriton

Reas

Boataround

Pecosta

Septim

Oblasti zájmu

Gastro Tech

Real Estate Tech

HR Tech

Až budete v Jablonci nad Nisou, nezapomeňte se zajít podívat k přehradě. Procházku kolem ní můžete zakončit u hráze v restauraci s minipivovarem Volt. Uděláte tím radost Milanovi Zemánkovi, který ho spoluvlastní a postupně z něj buduje podnik, kde se budou scházet lidé, budou ochutnávat nová piva a kde bude veselo.

Přesně takový je totiž i on - nechce přešlapovat na místě, rád se baví, je ve společnosti a objevuje nové věci. A taková je i jeho role v Mitonu. “Mám rád víc rozjetých věcí najednou,” říká.

Trojnásobný otec, který se ve volném času kromě minipivovaru věnuje také své sbírce starších aut, je v podstatě jakýmsi mitoním skautem a komunikátorem - právě on má často za úkol osondovat, jak který startup funguje, co jsou jeho zakladatelé zač a jestli by to mohla být pro Miton smysluplná spolupráce.

V poslední době takhle přivedl do rodiny Miton firem třeba brněnský projekt Ulovdomov.cz, resp. IdeálníNájemce.cz, jehož rozvíjení se také hodně věnuje. Dříve se zase podílel na budování služby na hodnocení restaurací a rezervování míst v nich Restu, kterou v roce 2018 koupilo Makro.  

To, co Milana dnes nejvíc fascinuje, jsou novinky a projekty ze světa gastronomie. Do portfolia patří Grason, který propojuje restaurace s číšníky a číšnicemi, kteří mají aktuálně volno, Milan spolupracuje také se zakladateli aplikace Qerko na placení v restauracích s pomocí QR kódu.

Články s Milanem