David Šiška v Mitonu, Pavel Vopařil v Bonami

David Šiška
David Šiška
David Špinar
23. 5. 2019

Miliardové Bonami bude mít od června nového šéfa. Stane se jím “náš” Pavel Vopařil. Vystřídá Davida Šišku, který zamíří opačným směrem, k nám do Mitonu.

S Davidem nás pojí dlouhá společná historie. Možná už si nebudete pamatovat na projekt Kouzelná Almara, díky kterému jsme Davida v roce 2013 poznali. Dost jistě ale budete znát Bonami, které poslední tři roky vedl a celkem s ním strávil pět let života.

Když David do Bonami přišel, tvořilo tým 15 lidí. Když si po Vaškovi Štruplovi přebíral pozici CEO, čítala firma 45 lidí a dosáhla čtvrtmiliardového obratu. Po třech letech už je to miliarda, 160 lidí v kanceláři a další ve skladu. Bonami se pod Davidovým vedením ztrojnásobilo a “rule of 3” opět prokazuje svoji platnost.

Bonami je teď ve fázi, kdy využije Pavlovy dlouholeté manažerské zkušenosti. Pavel má za sebou působení v managementu vydavatelství Economia a portálu Centrum.cz a také poradenské společnosti McKinsey. Poslední více než rok působil jako venture partner Mitonu, zodpovědný právě za Bonami, kde je i minoritním akcionářem. Součástí Mitonu se stal loni poté, co vedl miliardový prodej Slevomatu.

Pavel Vopařil, CEO Bonami

"Pavel mi v posledním roce hodně pomáhal s laděním a řízením firmy, při tom jsem mohl na vlastní oči vidět jeho tah na branku a přidanou hodnotu. Můžu proto s klidným srdcem říct, že Pavel je v této chvíli ten pravý člověk, kterému vedení firmy předat,” komentoval změnu David.

A my v Mitonu jsme rádi, že naše společná historie pokračuje. Na českém trhu není příliš lidí, kteří by za sebou měli několikaleté zkušenosti s řízením rychle rostoucí, a přitom už obratově velké internetové firmy. David je má a my zase máme v portfoliu několik projektů, které podobná životní fáze čeká a jeho zkušenosti tak pro ně mohou být neocenitelné.

David bude v Mitonu v pozici Entrepreneur-In-Residence hledat nové příležitosti venku i v aktuálním portfoliu. A protože díky své povaze miluje rozjíždění nových projektů, je velmi pravděpodobné, že brzy nějaký společně vymyslíme. Zbývající čas bude David logicky věnovat Bonami, kde je minoritním akcionářem a kde zůstává v roli předsedy představenstva.

Sdílet článek