Michala Gregorová
Co se poslední dva měsíce stalo v našich firmách? O jakých technologických trendech se bude letos mluvit? Které články a podcasty doporučujeme vaší pozornosti? A poznáte, ve kterém podniku se skvělým masem se odehrála naše březnová founders dinner, z níž je úvodní fotka?
Trendem pro rok 2020 (a možná i ty další) je rozhodně coronavirus. Kdyby vás ale zajímaly spíš trendy technologické, přečtěte si článek od našeho Michala Jiráka. Obsahuje celkem 14 tech trendů včetně toho nejdůležitějšího, který najdete na úplném konci článku.
S Michalem jsme natočili i Cinkátko, konkrétně jsme trendy rozdělili do dvou epizod. V prvním díle mluvíme o trendech v e-commerce a chování spotřebitelů. V druhé epizodě byla řeč o deep tech trendech a životě s novými technologiemi.
Btw náš podcast už má jedenáct epizod, kromě trendů přibyly i tři na téma PR:
GLAMI opět udělalo obrovský kus datové práce a zveřejnilo nové vydání svého Fashion (Re)search za rok 2019. Inspirativní, pokud máte hodně dat a chtěli byste být na trhu více vidět.
Kromě toho si GLAMI odneslo první místo v soutěži Googlu YouTube Works, konkrétně v kategorii "Nejlepší využití YouTube pro výkonnostní marketing". Čekejte i podcast na toto téma, protože video je samozřejmě velká (a drahá) věc.
"Cítíme, že expanze do offlinu musí jít velmi rychle," říká Pavel Vopařil v médiích a vy se už brzy můžete těšit na první kamennou prodejnu Bonami. Kromě toho Bonami oznámilo svoje výsledky za 2019. Utržilo téměř 1,5 miliardy a také bylo ziskové.
To stejné udělal i Rohlík, u něhož loňský obrat překročil 4 mld. Kč (!) a zisk dosáhl 60 miliónů korun.
Mezi portfoliové firmy přibyl jeden ne úplně typický člen. O nově otevřené psychedelické klinice psal Forbes a o Psyonu mluvil také náš Vašek Štrupl v DVTV.
Co číst a poslouchat
Sdílet článek
Letošní letní founders dinner byla barová a proběhla ve Forbíně. Venkovní party letos uděláme až na podzim, až budeme slavit 25 let.
Volání bylo vyslyšeno. Na konci června prošla sněmovnou úprava, která do české legislativy od 1.1.2026 zavádí úpravu ESOPů – zaměstnaneckých opčních programů, která by mohla být pro startupy použitelná. Co všechno úprava obnáší? Na to nám odpověděl Lukáš Konečný z Y Soft Ventures, který má na změně a její podobě zásadní podíl.
Eva Kuttichová se k longevity dostala přes biohacking a téma dlouhověkosti ji chytilo natolik, že spoluzaložila startup Macromo. Ten nedávno dostal investici od TCF, fondu Tomáše Čupra. Jaké jsou současné trendy v longevity? Jaký má názor na amerického podnikatele Bryana Johnsona? A co všechno v Macromo dokáží testovat a měřit?