Ondřej Raška

Partner
Bio

Zakládající partner Mitonu. Zajímá se o umělou inteligenci, strojové učení, blockchain, kryptoměny a web3. V aktuálním portfoliu má na starosti krypto/web3 fond Miton C, historicky se věnoval projektům Rossum, Slevomat či Skrz. Absolvent VŠE v Praze je trojnásobným otcem, rád podniká pěší túry a hledá místa, kde je ticho.

Twitter
LinkedIn
or@miton.cz

Ondřej Raška

Partner

Pro introverta, který se nikdy nevyžíval v networkingu a bezprostředním klábosení, představují možnosti internetové komunikace zhmotněný sen. Šance propojovat lidi, kteří jsou od sebe vzdálení desítky nebo tisíce kilometrů, ho fascinuje dnes stejně jako před dvaceti lety, kdy s webem přišel poprvé do kontaktu. Stál tehdy tátovi za zády a oba fascinovaně poslouchali, jak jejich domácí modem praská, až se po několik desítkách vteřin konečně objevila hláška připojeno. První webové stránky, na které se na svém PC 286 podívali, byl - jak jinak - Seznam.cz.

“Dá se říct, že celoživotně hledám ticho. A rád chodím, pravda, někdy se sluchátky na uších a puštěnou audioknihou, a užívám si klid a samotu. Pomáhá mi to přemýšlet,” vysvětluje Ondřej. Před Prahou dává přednost kopcům nad Železným Brodem, než vyrazit na koncert nebo výstavu, to radši vezme do ruky knížku.

To, co mu poslední dobou profesně hodně vrtá hlavou a nad čím při svých cestách uvažuje, jsou otázky spojené s umělou inteligencí, strojovým učením, kryptoměnami, open source, blockchainem. Tedy oblasti, na které je upřená velká pozornost celého světa: “Právě proto mě to tolik zajímá. Jednak nechci, aby nám jakkoli ujel vlak, jednak tam vidím ohromné příležitosti pro využití v byznysu.”

Projekty, na kterých se Ondřej podílí