Milan Zemánek

Partner
Bio

Zakládající partner Mitonu toužil podnikat už od dětství. Vystudoval informatiku na liberecké univerzitě, staral se mimo jiné o službu Restu, kterou koupilo Makro, nyní pomáhá budovat služby UlovDomov, Grason, Qerko nebo StartupJobs. Tím ale výčet jeho aktivit zdaleka nekončí. Rád o sobě ostatně říká, že si nikdy nepřiznal, že by den měl jen 24 hodin.

Twitter
LinkedIn
mz@miton.cz

Milan Zemánek

Partner

Až budete v Jablonci nad Nisou, nezapomeňte se zajít podívat k přehradě. Procházku kolem ní můžete zakončit u hráze v restauraci s minipivovarem Volt. Uděláte tím radost Milanovi Zemánkovi, který ho spoluvlastní a postupně z něj buduje podnik, kde se budou scházet lidé, budou ochutnávat nová piva a kde bude veselo.

Přesně takový je totiž i on - nechce přešlapovat na místě, rád se baví, je ve společnosti a objevuje nové věci. A taková je i jeho role v Mitonu. “Mám rád víc rozjetých věcí najednou,” říká.

Trojnásobný otec, který se ve volném času kromě minipivovaru věnuje také své sbírce starších aut, je v podstatě jakýmsi mitoním skautem a komunikátorem - právě on má často za úkol osondovat, jak který startup funguje, co jsou jeho zakladatelé zač a jestli by to mohla být pro Miton smysluplná spolupráce.

V poslední době takhle přivedl do rodiny Miton firem třeba brněnský projekt Ulovdomov.cz, resp. IdeálníNájemce.cz, jehož rozvíjení se také hodně věnuje. Dříve se zase podílel na budování služby na hodnocení restaurací a rezervování míst v nich Restu, kterou v roce 2018 koupilo Makro.  

To, co Milana dnes nejvíc fascinuje, jsou novinky a projekty ze světa gastronomie. Do portfolia patří Grason, který propojuje restaurace s číšníky a číšnicemi, kteří mají aktuálně volno, Milan spolupracuje také se zakladateli aplikace Qerko na placení v restauracích s pomocí QR kódu či B2B platformou Uget.

Projekty, na kterých se Milan podílí