Michala Gregorová
Rozhovor s lovebrandem Seznamu jsme si udělali tak trochu pro radost. Zajímalo nás, jak to Mapy.cz dělají, že obstojí i v zahraničí, ale žádné rozhovory s lidmi z Map jsme nenašli. Tak jsme poprosili šéfa téhle služby Martina Jeřábka, aby dal rozhovor nám. P. S. Co se týče Mapy.cz a Windy Maps v zahraničí, v době rozhovoru ještě Martin nemohl naznačovat, ale už je to venku.
Martin Jeřábek (Mapy.cz): Češi nesedí doma na zadku a my jim pomáháme se neztratit
Rozhovor s Martinem jsem dělala po návratu z Madeiry, kde nám Mapy.cz sloužily spolehlivě na všech našich výletech, i v situacích, kdy na Google Mapy byla jen bílá místa. Když jsme radili zmateným turistům, ať si stáhnou appku Mapy.cz/Windy Maps, byla jsem na tenhle český produkt docela pyšná.
Přehrajete také na:Sdílet článek
Eva Kuttichová se k longevity dostala přes biohacking a téma dlouhověkosti ji chytilo natolik, že spoluzaložila startup Macromo. Ten nedávno dostal investici od TCF, fondu Tomáše Čupra. Jaké jsou současné trendy v longevity? Jaký má názor na amerického podnikatele Bryana Johnsona? A co všechno v Macromo dokáží testovat a měřit?
(tisková zpráva) Do české gastronomie vstupuje nová značka, která ale zaštiťuje řadu už zavedených projektů. Pod názvem Piano vzniká skupina technologických firem, do níž patří třeba oblíbený startup Qerko nebo renomovaný pokladní systém Septim. Všechny projekty, které značka Piano zastřešuje, patří do portfolia investiční skupiny Miton.
Oba mají blízko k AI, každý ale z jiného úhlu. Zatímco Stanislav Fort je AI výzkumník, který prošel Google DeepMind i Anthropicem, a nyní je zakladatelem AI startupu, Kristina Fort se zabývá umělou inteligencí z pohledu governance a regulace. Jaký je rozdíl mezi Anthropicem a OpenAI? Proč se tak málo mluví o obecné umělé inteligenci? A proč musí být regulace AI flexibilní?