Michala Gregorová
Naše firmy mají společné dvě věci - rychlý růst a ambice za hranicemi ČR. K tomu potřebují prostředí, které láká nové posily do týmu a kde se lidé cítí dobře. Společné kanceláře umožnily spojit síly a takové prostředí vytvořit. V pražském Karlíně díky tomu sedí společně s Mitonem čtyři z našich firem a pracuje tu okolo 100 lidí.
V karlínském Corsu sídlí kromě Miton týmu také vyhledávač módy Glami, vyhledávač nábytku Biano, online prodejce aut Driveto a Sense Arena, hokejový trénink ve virtuální realitě. Kousek k nám to má Bonami, Rohlik.cz, Twisto nebo Rossum - Karlín je prostě oblíbená startupová čtvrť.
Zahraničí je pro naše firmy čím dál důležitější. V nových kancelářích pracují lidé z 14 různých zemí. Největší zásluhu na mezinárodním prostředí má Glami, které působí už ve 12 státech.
Primárním jazykem se pomalu stává angličtina a koncept kanceláří to odráží. Každá z 10 zasedaček je do posledního detailu inspirovaná jednou zemí.
Kanceláře jsou současně navržené tak, aby co nejvíce umožňovaly potkávání se lidí. Přirozené centrum prostor tvoří kuchyně s jídelnou a také “Tech Talk”, místo pro prezentace a workshopy, kam se pohodlně vejde až 60 lidí.
Jak se na startupovou kulturu sluší a patří, do kanceláří mohou pejsci.
Hokejové kluziště neslouží pro relax - Sense Arena na něm ladí svůj VR software i hardware pro hokejové kluby.
Koncept společných kanceláří jsme si ověřili už v Liberci, a protože v Praze sídlí většina našich firem, chtěli jsem tu udělat to samé. Už jen kvůli sdílení know-how, které osobní každodenní kontakt hodně podporuje. Investice za zhruba 10 miliónů byla poměrně velký experiment, ale po dvou měsících v Karlíně to vypadá, že úspěšný. Lidi se víc baví a taky se v nových prostorách dobře cítí..
Sdílet článek
Kristína Čahojová v San Francisku buduje svůj femtech startup Kegg, který pomáhá ženám rychleji otěhotnět. Nedávno podepsala term sheet na series A. Nevybrala si přitom lehkou cestu, protože produktem je hardware, který se každé ráno vkládá do vagíny, navíc jde o medicínské zařízení, jehož tvrzenou účinnost musí schvalovat FDA.
Když se slovensko-český Around prodal v roce 2022 za 6 miliard korun Miru, byl to v našich končinách rekordní exit. Jak mohl Around uspět v konkurenci Google Meet či Zoomu? Jaká produktová vize přiměla zkušené foundery věřit, že našli mezeru na trhu? O tom všem, a hlavně o jeho produktové roli v Aroundu, Miru i Mixpanelu jsme se bavili s Vladem Hrudou. Ten aktuálně působí jako Group Product Manager v Miro, v Aroundu byl od roku 2021.
Wired a Sifted už Marii Petrovickou zaznamenaly, v českých médiích ještě zmínku nemá. Rádi jsme se tohoto úkolu ujali :) Marie totiž vedla expanzi Depopu do USA (v roce 2021 byl Depop akvírován Etsy za 1,6 mld. dolarů) a teď je CEO a spoluzakladatelkou hot londýnského startupu DELLI. Rozhovor má tři hlavní tématické okruhy.