Anna Paličková

V Mitonu pracuje jako investiční manažerka. Společně s Davidem Špinarem se věnují segmentu svobodného cestování, mimo to se ale starají i o Driveto, Scuk a Displate. Před Mitonem se pohybovala ve světě management consultingu a financí, několik let pracovala v oboru fúzí a akvizic, kdy pomáhala i při prodeji Slevomatu. Ve volném čase nejraději cestuje a tráví čas s rodinou a přáteli. Je vdaná a má chlapečka Ríšu.

Anna Paličková

Současné projekty

Driveto

Displate

Scuk.cz

Campiri

Freeway Camper

Camperguru

Dokempu

Oblasti zájmu

Svobodné cestování

Kterými byznysovými tématy se zabýváš?

S Davidem Špinarem máme na starosti Driveto, Scuk a Displate, a poslední roky jsme se začali zajímat o téma digitalizace svobodného cestování. Během té doby do našeho portfolia přibyly společnosti Campiri, Dokempu a Camperguru.

Jaké projekty jsou pro tebe nejzajímavější, ať už segmentem, nebo přístupem? Kdo za tebou může přijít?

Nejvíce se teď dívám po projektech, které přináší nějakou revoluci do možností cestování a trávení volného času. Osloví mě týmy, které svému produktu věří a nás si vyberou kvůli tomu, že souzní s naším stylem práce. Foundeři ale rozhodně musí mít v projektu své srdce a vášeň, myslím, že to umím docela dobře prokouknout.

Jak bys popsala svůj styl práce?

Jsem od přírody systematická a organizovaná, ve finále je ale pro mě vždycky důležitější obsah než forma. Ráda taky střídám systematičnost s kreativní prací.

Kde nejčastěji trávíš pracovní čas?

Většinou jsem v kanceláři, protože mám svoje kolegy ráda, navíc se hodně věcí osobně odbaví mnohem rychleji a člověk je “uprostřed dění”. Ale taky mám ráda možnost ponořit se nerušeně do práce v klidu domova.

Anna Paličková na Miton allhands

Co je na tvojí práci nejlepší?

Lidé, lidé a ještě jednou lidé. Jak v Miton týmu, tak v našich portfoliových firmách. Co se týče náplně, tak ve svojí práci jsem našla asi ideální kombinaci namočení se do denního byznysu a zároveň možnosti pracovat na více projektech a tématech najednou.

Co je naopak nejtěžší?

Možnost pracovat na více projektech s sebou nese i to, že člověk musí umět přepínat mezi několika firmami a různými tématy. Je trochu výzva nosit to všechno v hlavě.

Co máš ráda na práci v Mitonu?

Zbožňuji tu nekončící variabilitu. Ale v tuhle chvíli jsem asi nejvíce vděčná za absolutní flexibilitu a vzájemnou důvěru. To mi umožnilo se pomalu začít vracet do práce tak, jak mi to časově vyhovuje, když byl mému chlapečkovi necelý rok.

Co u tebe prošlo časovým testem, tzn. čemu se věnuješ pravidelně už víc let?

Rodina a přátelé na prvním místě. Jinak si ráda čistím hlavu při běhání nebo procházkách se psem, baví mě témata psychosomatiky a rozšířených stavů vědomí.

Bez kterých pěti věcí se neobejdeš?

Když beru jen to neživé: brýle, telefon, lahev s vodou, svačina pro malého a pytlíky na psí bobky :-)

Jaké místo máš nejradši?

Moje domovské městečko Hluboká. Obecně se ale nejvíc naživu a ve své kůži cítím v přírodě, ideálně když je s tím ještě spojené nějaké nepohodlí.

Co bys dělala, kdyby nebyl Miton?

Mohu jen doufat, že by to mělo nějaký smysl, ne jen pěknou nálepku do CV :-) Ale kdyby teď Miton nebyl, asi bych zůstala déle na mateřské a možná bych si při tom zkusila rozjet něco svého, minimálně bych měla nějaký tiny house :-)