David Špinar

V Mitonu působí jako investment partner, který dohlíží na několik portfoliových projektů. Absolvent pražské VŠE založil a řadu let vedl digitální agenturu H1.cz, před Mitonem působil jako obchodní ředitel Googlu v Česku. Je vášnivým farmářem a lukostřelcem.

David Špinar

Současné projekty

Driveto

Displate

Scuk.cz

Campiri

Camperguru

Dokempu

Freeway Camper

Oblasti zájmu

Svobodné cestování

Když partneři Mitonu v roce 2015 začali hledat osobnost, která se ujme řízení nově vznikajícího centrálního týmu a zároveň nezničí uvolněnou, rodinnou atmosféru Mitonu, měli rychle jasno, kdo by to měl být. S Davidem Špinarem se všichni dlouho znali, spolupráci plánovali už dřív, takže nebylo co řešit.

“Nabídka přišla ve správnou chvíli,” říká ke svému startu v Mitonu někdejší obchodní ředitel českého a slovenského Googlu. Jako člověk, který má rád pořádek a sám sebe označuje za systematika, dostal za úkol řídit centrální tým a vnést štábní kulturu do někdy punkově fungujícího Mitonu. Navíc přišel v hektické době, kdy vznikalo plnohodnotné pražské ústředí společnosti.

Jeho pozice v Mitonu je ale hodně odlišná od postů CEO v jiných firmách. “My přece nejsme klasická firma,” směje se Špinar, který se z partnerů Mitonu nejdéle a nejlépe zná s Václavem Štruplem, protože spolu zakládali a několik let vedli úspěšnou digitální agenturu H1.cz.

Kromě toho, že David organizuje činnost centrálního týmu, má na starost i několik startupů v jeho portfoliu. Pod jeho kuratelu spadá zprostředkovatel operativního leasingu Driveto, online farmářské tržiště Scuk, výrobce sběratelských kovových plakátů Displate a také Campiri a CamperGuru. “Je to pro mě mimořádně různorodá a kreativní práce,” říká o své roli v Mitonu.

David, který se ve volném čase věnuje lukostřelbě a své rodinné farmě s tuctem shirských koní na Voticku, je jedním z nejlepších tuzemských expertů na digitální marketing, čemuž se věnoval ve svých bývalých působištích a uplatňuje to i v Mitonu a jeho společnostech. “Zajímají mě všechny technologie, které dokážou zjednodušit a zkvalitnit život běžnému člověku. Líbí se mi takové, které člověku nevládnou nebo ho nenahrazují, ale dobře a pokorně slouží,” dodává.

Články s Davidem