David Špinar, Miton

David Špinar

CEO

David Špinar je CEO Mitonu. Má na starosti koordinaci centrálního Miton týmu s cílem zajistit, aby Miton naplňoval svoji misi být ve svých firmách aktivním akcionářem s přidanou hodnotou. Kromě toho také osobně zaštiťuje téma marketingu, kde úročí své mnohaleté zkušenosti s online marketingem.

David má za sebou téměř 20 let v internetovém byznysu a marketingu. Založil a několik let vedl agenturu Dobrý web, poté společně s třemi dalšími společníky (mimo jiné i s Vaškem Štruplem, partnerem Mitonu) založil a mnoho let stál v čele největší české online agentury H1.cz. S agenturním světem se rozloučil v roce 2014 poté, co agenturu koupil mediální koncern GroupM/WPP.

Pak nastoupil do Google Česká republika, kde jako Head of Performance dva roky řídil obchodní tým pracující pro největší české a slovenské inzerenty se zaměřením na výkonnostní marketing a programmatický nákup reklamy.
S Googlem se rozloučil na podzim roku 2016 a stal se CEO skupiny Miton.

Kromě internetového marketingu je Davidovou vášní také jeho rodinná farma v Mysleticích, kde spolu s manželkou Lucií a dvěma dětmi chová vzácné plemeno Shirských koní, a je také aktivním sportovním lukostřelcem.

Twitter
LinkedIn
david.spinar@miton.cz
Projekty, na kterých se David podílí