O Mitonu

I po 20 letech jsme více podnikatelé než investoři. Stále nás ze všeho nejvíce baví být parťákem pro výjimečné osobnosti a podílet se na tom, aby se z jejich silné vize stala zdravá a úspěšná firma.
V co věříme?
Výsledky
Společná práce
Respekt a důvěra
Jak fungujeme
Za 20 let společné historie jsme se naučili, které typy projektů nám v Mitonu sedí - ve kterých nejlépe využijeme zkušenosti celého týmu a kontakty, a kde je tak největší pravděpodobnost budoucího úspěchu. Jsou to digitální inovativní B2C firmy, které zlepšují svět pro lidi.

Zakládáme je společně s talentovanými foundery nebo do nich vstupujeme v rané fázi. Firmy pak aktivně provázíme ve třech fázích jejich životního cyklu:
  1. Ověření základních hypotéz
  2. Akcelerace v domácím prostředí
  3. Expanze do zahraničí
Našim společnostem nabízíme “smart money”. Každá má svého dedikovaného člověka z našeho středu. Ten podrobně zná daný byznys a je průvodcem při strategických rozhodnutích. To vše samozřejmě s podporou ostatních členů Miton týmu.
“Naše” společnosti také vzájemně propojujeme, a tím podporujeme sdílení inspirace a know-how. Ať už jsou to společné večeře a večírky nebo specializované workshopy, vždy se snažíme firmám zkrátit cestu k úspěchu.
Jak šel čas s Mitonem
1998
Jsme tři - Ondra, Tomáš, Milan. Domluvili jsme se, že začneme dělat weby. Chceme se jmenovat Otoman.
1999
Jsme čtyři - kvůli grafice pro nově vznikající Stahuj.cz jsme oslovili Michala Jiráka, který hrál mp3ky na Rampě.
2000
Zakládáme MITON CZ, s.r.o., spouštíme Stahuj.cz.
2001
Spouštíme Stable.cz.
2002
Máme prvního zaměstnance.
2005
Získali jsme titul Deloitte Technology Fast 50 Rising Stars za nejrychleji rostoucí technologickou firmu v ČR.
2006
Máme 40 zaměstnanců a více jak 100% růst obratu každý rok od vzniku Mitonu.
2007
Prodáváme Stahuj.cz do Centrum.cz. Spouštíme Heureka.cz. Prodáváme Stahuj.cz společně s Centrum.cz investičnímu fondu Warburg Pincus.
2008
Kupujeme Hotel.cz, a.s. a integrujeme s Turistik.cz a Previo. MIH Allegro vstupuje do Heureky jako strategický partner.
2010
Vstupujeme do začínajícího Slevomatu.
2011
Prodáváme Heureku Allegru. Vzniká Slevomat Group a spouští Maďarsko, baltské země a Bulharsko. SW.cz prodáváme Centrum Holdings.
2012
Allegro Group kupuje skupinu hotelových služeb kolem Hotel.cz. Spouštíme Bonami a Domodi. Vstupujeme do Pizzatime, který transformujeme do DameJidlo.cz.
2013
Spouštíme Glami, Twisto, Restu, vstupujeme do Startupjobs. Tomáš Hodboď se stává partnerem. Pond5 kupuje naši fotobanku Pixmac.
2014
S Tomášem Čuprem a Enernem spouštíme Rohlik.cz. Wirtualna Polska vstupuje do Domodi.pl. Delivery Hero kupuje Damejidlo.cz
2015
Spouštíme Biano, vstupujeme do GoOut. Vašek Štrupl se stává partnerem.
2016
Nastupuje David Špinar jako CEO Mitonu.
2017
Prodali jsme Slevomat skupině Secret Escapes. Spouštíme Driveto, Vstupujeme do Rossum.ai a do Ideálního nájemce.
2018
Wirtualna Polska kupuje Domodi. Metro/Makro kupuje Restu. Vstupujeme do Displate a do Sense Arena. Máme nové kanceláře v Karlíně.
2019
Vstoupiil jsme do Grasonu, Qerka a Reasu. Forbes nás umístil na obálku dubnového čísla. Spustili jsme podcast.
2020
Investice do projektů zlepšujících duševní zdraví jsme zastřešili fondem Miton Psychonauts. Do portfolia přibylo také Donio a Boataround.
2021
Do portfolia přibyly projekty Campiri, Knihobot, CamperGuru, Nelisa, Uget, Septim a Behavera. Spustili jsme Miton C, fond zaměřený na web3 projekty. Rohlik Group a Rossum získaly rekordní investice, Rohlik se stal prvním českým jednorožcem..
2022
Rok, kdy se změnila spousta věcí. Investovali jsme do 100ks a kryptoměnových projektů Coinmate a Confirmo, jinak jsme se soustředili na stávající projekty.
Podporujeme
Kolíbka je podcast plný pohádek od současných českých autorek a autorů. Zaposlouchejte se s námi.
Replug.me se zaměřuje na školní děti. Těm pomáhá s pohybem v online prostředí tak, aby nepodléhaly jeho návykovosti. Týmu psychologů a sociologů už prošly rukama tisíce českých dětí a jejich rodičů i učitelů.
Náš web3/krypto fond Miton C poděkoval za úspěšný rok 2021 rozdělením 8 mil. korun mezi 19 neziskových organizací.