Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

2B Mrštíkova
Liberec, Liberec Region, 460 07
Czech Republic

Novinky

Vítáme Vaška

M J

Velice rádi bychom v tomto letním dni přivítali Václava Štrupla (@venca) jako šestého partnera Mitonu. Vznikli jsme 6.6. před patnácti lety – je tedy jen symbolické, že další datum k zapamatování je 7.7.

Nejsme moc na dlouhé proslovy, takže obrázek, který vydá za tisíce slov:

A nyní okénko pro oficiální tiskovou zprávu:

Investiční skupina Miton přibírá šestého partnera. Je jím Václav Štrupl, spoluzakladatel Bonami.cz

Praha, 7. července 2015 – Investiční cirkus Miton, který stojí za projekty jako Heureka, Slevomat, Domodi či Bonami, rozšiřuje počet “kluků, kteří dělají internet lepším a zábavnějším”. K současným pěti členům cirkusu Miton se přidává Václav Štrupl (29).

Investiční skupina Miton přibírá šestého partnera. Je jím Václav Štrupl, spoluzakladatel Bonami.cz

Miton vznikl v roce 2000 jako projekt čtyř kamarádů – Michala Jiráka, Tomáše Matějčka, Ondřeje Rašky a Milana Zemánka. V roce 2013 partu rozšířil Tomáš Hodboď (27), který předtím s Mitonem vybudoval jedničku mezi českými srovnávači cen Heureka.cz a projekt vedl po jeho úspěšném prodeji společnosti Allegro. (Přes Heureku v roce 2014 “proteklo” 15 % obratu české e-commerce.)

Václav Štrupl je spoluzakladatel internetové agentury H1.cz, kterou se společníky v roce 2010 prodali společnosti Ataxo. V lednu 2013 pak spolu s Mitonem založil Bonami.cz, e-shop s designovými doplňky do bytu a nábytkem. Obrat Bonami.cz činil v roce 2014 100 miliónů Kč a letos firma v Česku, Polsku a na Slovensku, kde působí, cílí na dvojnásobnou částku.

“V Mitonu se projektům, ve kterých máme podíl, hodně věnujeme. Nejsme primárně finanční investor. Chceme budovat skvělé firmy, které z internetu dělají lepší místo, a používáme přitom know-how, které jsme za ty roky získali. Je pro nás klíčové do týmu průběžně přivádět schopné lidi a ty si dlouhodobě udržet. Proto jsme po mimořádném představení v Heurece nabídli partnerství Tomášovi Hodboďovi a proto náš cirkus posílí Václav Štrupl,” komentuje změny Michal Jirák.

“Se všemi partnery Mitonu se známe už hodně let a během bezmála 3leté spolupráce na Bonami.cz jsme si vyzkoušeli, že nám to dobře funguje i v pracovní rovině. Když se navíc člověk podívá, jaké projekty má Miton za sebou, nemusel jsem nad nabídkou partnerství vůbec váhat,” vysvětluje Václav Štrupl.

Jeho rolí v rámci Mitonu, který momentálně stojí za společnostmi s miliardovou hodnotou, bude pomoc s hledáním a rozvojem nových projektů. Nadále zůstává v pozici CEO Bonami.cz, kterému se věnuje na denní bázi.