Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

2B Mrštíkova
Liberec, Liberec Region, 460 07
Czech Republic

yo2.png

Novinky

Driveto.cz, platforma pro snadný nákup aut online právě úspěšně odstartovala

Lucie Winklerová

Pokud toužíte po novém autě nebo řešíte vůbec první nákup vozu, Driveto.cz je ideální pro výběr i porovnání.  Najdete zde nejširší nabídku osobních vozů na operativní leasing na českém internetu a další služby budou postupně přibývat.  Do budoucna plánuje Driveto.cz dovážet zákazníkům auta až před dům, stejně jako si dnes lidé přes Rohlik.cz objednávají potraviny. Naši novou službu jsme společně s Františkem Peterkou, který je zároveň CEO Driveto.cz, spustili v květnu 2017. 

František přišel do Driveta z projektu Proděti.cz, který za necelé čtyři roky dostal z nuly na roční tržby čtvrt miliardy a následně ho úspěšně prodal Mall Group. Před tím působil jako obchodní ředitel Allegro Group, někdejšího provozovatele Heureky a Aukra. Tým Driveto.cz má jak zkušené vývojáře, tak lidi, kteří mají mnohaleté zkušenosti s prodejem aut online i v kamenných prodejnách a autobazarech. 

„Podrobně mapujeme trh s prodejem automobilů, aby u nás zákazníci našli nejvýhodnější nabídky. Díky nim už letos plánujeme sjednat operativní leasing na více než 2 500 aut a příští rok nejméně dvakrát tolik a expandovat na zahraniční trhy. Naším cílem je stát se prvním místem na internetu pro všechny, kteří chtějí brázdit silnice za volantem nejmodernějších vozů všech kategorií za skvělé ceny,“ říká František Peterka, CEO Driveto.cz

Online tržiště Driveto.cz nabízí strukturovaný katalog aut, který obsahuje všechny důležité parametry vozů, od spotřeby přes maximální rychlost až k velikosti kufru. Motoristé se zde dozvědí i o dalších nových trendech v autoprůmyslu, například o možnostech car sharingu, elektrovozech nebo moderních technologiích, díky kterým může být jízda bezpečnější a zábavnější. Kromě operativních leasingů si na Driveto.cz zákazníci budou moci vybrat i spotřebitelské úvěry či jiné formy financování. Hlavním cílem tržiště je, aby si zákazníci mohli na pár kliknutí vybrat nové auto a co nejdříve s ním jezdit.

“Auta jsou moje velká vášeň a proto mám z ostrého startu Driveta v čele s Frantou Peterkou upřímnou radost. Segment aut na internetu si již několik měsíců mapujeme a vidíme zde obrovský potenciál. Jedná se o tradiční odvětví, a tak nás čeká spousta práce. Máme skvělý tým a chuť přinést lidem v ČR i dalších evropských zemích novou zkušenost a skvělé služby spojené s výběrem a získáním nového vozu” raduje se partner investičního cirkusu MITON Milan Zemánek.
 

Loni se v České republice prodalo více než čtvrt milionu nových vozů v celkové hodnotě přes sto miliard korun. Objem uzavřených operativních leasingů a spotřebitelských úvěrů na nové vozy loni dosáhl částky kolem 30 miliard korun a všichni hráči na trhu zaznamenali dvouciferný růst. 

Obliba operativních leasingů na český trh přichází později než v západní Evropě. Například v Nizozemsku, kde žije zhruba o 60 % více obyvatel než v České republice, zákazníci uzavřeli přes 31 000 nových smluv o operativním leasingu. To bylo o 119 % více než v roce 2015 a nejméně třikrát více než v České republice. 

Jinde už nehledejte, známe všechny nabídky: www.driveto.cz

Spustili jsme Inzeromat - super rychlou možnost inzerce

Lucie Winklerová

Máte něco na prodej, ale nechcete trávit hodiny přípravou inzerátu a jeho vystavením na řadě serverů? Řešením je Inzeromat - prezentace vaší nabídky na všech nejznámějších inzertních portálech na jeden klik.

Pokud chcete oslovit maximum možných kupců v ČR, stačí jednoduše zadat inzerát přes Inzeromat a ten se objeví na Sbazaru, Bazoši, Letgo a Bayo. Takto můžete oslovit kolem půl milionu potenciálních zákazníků, kteří na tyto servery každý den chodí. Inzeromat je nově součástí portfolia Miton firem.

Tým Inzeromatu vede Martin Jiřička, který dříve pracoval v Liftagu, Seznam.cz, Centrum.cz nebo společnosti Etnetera. Rozjížděl také inzertní službu Bayo, která byla pro Miton první fází vstupu na trh s použitým zbožím a vedla k založení Inzeromatu. Díky němu mohou prodejci oslovit více kupců, než jednotlivé inzertní služby. Vkládání inzerátů přes Inzeromat je zdarma a to buď přes web nebo s pomocí aplikace pro Android. 

“Hlavní cíl inzerenta je prodat zboží. Z jeho pohledu je jedno, kde prodá. Díky Inzeromatu může jednoduše vystavit zboží všude a tím si inzerent maximalizuje šanci na rychlý prodej,” říká Martin Jiřička, který vede tým Inzeromatu.

Na začátku stačí propojit Inzeromat se svými účty na inzertních portálech. Jakoukoli nabídku pak lze vystavovat z Inzeromatu na všechny portály najednou a stejně tak lze prodané zboží stáhnout ze všech inzertních serverů z jednoho místa.

Mnohé zavedené inzertní služby v České republice fungují a prakticky i vypadají stejně jako před sedmi, osmi lety, míra inovace je minimální. Přitom dnešní technologie dokáží nabídnout uživatelům mnohem větší komfort. Klíčovou roli ve změně celého odvětví budou hrát mobilní zařízení,“ říká Kamil Demuth, investiční manažer Mitonu. 

 

Miton a Rossum se spojili, aby naučili počítače číst

Lucie Winklerová


Společnost Rossum Ltd., kterou založili tři světově uznávaní experti na umělou inteligenci z Elektrotechnické fakulty ČVUT, se oficiálně spojila s investiční skupinou Miton. Ta do ní kromě peněz investuje i zkušenost s budováním technologických firem a bude se také aktivně podílet na společných projektech v oblasti umělé inteligence. Poslední měsíce pracují na automatickém čtení dokumentů, které může každý den ušetřit spoustu administrativní práce milionům lidí na celém světě. Aktuálně učí počítače číst faktury. Těch se každý den na světě vytvoří více než miliarda. Rossum má ambici být světovou jedničkou v získávání a zpracování dat z faktur.

“Myslíme, že Miton je pro nás ideální partner. Ve firmách, do kterých investují, jsou zároveň aktivními spolutvůrci produktů. Jejich historie ukazuje, že právě tento přístup je velmi přínosný a my věříme, že velmi pomůže i nám,” říká Tomáš Gogár ze společnosti Rossum a jeho kolega Petr Baudiš doplňuje: “Pro náš hodně technicky zaměřený tým je to nová zkušenost. Věříme, že Miton může vstup do oblasti umělé inteligence posunout dopředu."
 
Miton v začínající společnosti Rossum získal třetinový podíl. Zakladatelé vlastní majoritní podíl akcií. Dalším společníkem je Startup Yard, který pomohl odstartování business myšlenky a na jehož akci Demo Day 22.02.2017 bylo partnerství poprvé oznámeno.

Do týmu Rossum patří Petr Baudiš, který před třemi lety začal pracovat na projektu, jež se stal nejlepším open-source softwarem na odpovídání otázek na světě. Dále do týmu patří Tomáš Gogár, který dostal ocenění IBM za nejlepší českou mobilní aplikaci a Tomáš Tunys, který spolupracoval  s Microsoft Research. Za Miton bude do projektu aktivně zapojen i Ondra Raška, který se poslední roky zabývá obchodními příležitostmi v oblasti deep learningu.
 
„Spojení s Rossumem je unikátní šance. Sešel se špičkový tým s obrovskou tržní příležitostí. To vše navíc v pravý čas, kdy technologie hlubokých neuronových sítí přepisují zavedené obory,“ uvádí Ondřej, zakládající partner Mitonu.

Společně se věnují výzkumu směřujícímu k praktickému využití hlubokých neuronových sítí na získávání informací z dokumentů tvořených lidmi. Mohou to být například vědecké články, webové stránky či jakékoli jiné dokumenty. 

 
O Rossum

Rossum je startup, který vyvíjí technologii na bázi umělé inteligence, která umožňuje strojům číst dokumenty podobným způsobem, jako to dělají lidé. Tato unikátní technologie umožňuje počítačům lépe porozumět struktuře a sémantice celého dokumentu. Díky tomu budou moci počítače lépe pomáhat lidem při jejich každodenní práci v kanceláři nebo na internetu.