Tomáš Matějček

Zakládající partner Mitonu. Narodil se na Novém Zélandu, později strávil velkou část dospívání v Německu. V pozdějších letech stál u projektů jako Slevomat nebo DámeJídlo.cz, dnes má na starost projekty Rossum, Rohlik.cz, Biano či VR startup Sense Arena.

Tomáš Matějček

Současné projekty

Rohlik.cz

Rossum

Biano

Sense Arena

Projekty z minulosti

GoOut

Slevomat

DámeJídlo

Oblasti zájmu

AI, augmented workforce

SaaS

“Roky života v Německu mi daly širší kontext a představu o světě. Taky jsem coby české dítě musel víc bojovat o své místo na slunci. Nedovolí vám to ustrnout, což má své výhody i nevýhody,” říká trojnásobný otec, který si z Bavorska dovezl i brilantní znalost němčiny a získal tam vztah ke sportu.

V rámci Mitonu rozvíjel firmy jako Slevomat nebo DámeJídlo, v nichž úzce spolupracoval s Tomášem Čuprem. V aktuálním portfoliu má na starosti Biano, Rohlik.cz a Rossum. Dále v Mitonu i díky svému vztahu ke sportu podpořil investici do VR startupu Sense Arena.

Při práci se snaží o hledání zákonitostí konkrétního byznysu. Zejména v raných fázích podnikání se hodně věnoval analytickému popisu projektů, byl také průkopníkem investování v Mitonu a zároveň navazování vztahů v zahraničí.

Tomáš tvrdí, že k podnikání byl v podstatě předurčen: “Já jsem tak nějak vždycky věděl, že nemůžu jít klasicky do práce. Zároveň mě od samého začátku fascinovaly technologie a zejména internet. Líbilo se mi, jak věci mohou díky přesunu dat a informací strašně rychle měnit svět. Snažíme se neustále soustředit na projekty a témata, které lidem alespoň částečně mění svět k lepšímu, šetří jim čas, peníze a prostě zpříjemňují život.”

Články s Tomášem