Bonami
Každodenní inspirace pro krásné bydlení

Za založením Bonami stála sázka na “nákupy očima”, které jsou jednou z našich investičních tezí. Bonami mělo být původně agregátor nábytku, ale v době jeho vzniku byl segment home&deco na internetu jen velmi slabě zastoupený. Takže jsme začali na zelené louce budovat e-commerce hráče, který se měl stát leaderem této oblasti.

Bonami v číslech

1,4
mld. Kč
obrat ve 2019
70
tisíc
unikátních produktů v nabídce
5
zemí
kde Bonami působí
2,4
milionu
odběratelů newsletteru

V roce 2012 tak vzniklo místo plné inspirace, která už má svoji cenovku. Bonami denně představuje nové produkty do domácnosti. Jsou krásné, někdy dekorativní, někdy praktické. Často geniální a originální. Nikdy neosloví každého. Zákazníci si na Bonami mohou vybírat z desítek tisíc unikátních položek, ať už jde o nábytek nebo další doplňky do bytu.

Kouzlo Bonami nikdy nebude spočívat v co nejlevnějším nákupu produktu, který si zákazník vybral někde jinde - v této kategorii to nedává smysl. Bonami má přinášet produkty z celého světa, které jste ještě neviděli. Buď si jen počtete a pokocháte hezkými obrázky, nebo si je objednáte domů. V obou případech Bonami splnilo svoji roli.

Od svého založení urazilo Bonami obrovský kus cesty. Postupně budujeme stálou nabídku sortimentu, díky kterému si můžete kompletně vybavit byt či dům. Mezinárodní tým čítá 150 lidí v kancelářích a dalších 100 v provozu. A všech pět zemí, kde Bonami aktuálně působí, obsluhujeme z Prahy.

Pavel Vopařil
CEO
Bonami
Naše newslettery plné inspirace
odebírají přes 2 milióny uživatelů.

Kdo se o projekt Bonami za Miton stará

Jak šel čas s Bonami

12/2012
Spuštění Bonami.cz
12/2012
Spuštění Bonami.cz
2015
Vstup do Polska, obrat 260 mil. Kč
2015
Vstup do Polska, obrat 260 mil. Kč
2016
Vstup na Slovensko, obrat půl miliardy Kč
2016
Vstup na Slovensko, obrat půl miliardy Kč
2017
Vstup do Rumunska, obrat 700 mil. Kč
2017
Vstup do Rumunska, obrat 700 mil. Kč
2018
Vstup do Maďarska, obrat 1 mld. Kč
2018
Vstup do Maďarska, obrat 1 mld. Kč
2019
Obrat 1,4 mld. Kč, otevření první kamenné výdejny
2019
Obrat 1,4 mld. Kč, otevření první kamenné výdejny
?
?
...
Nahrávám...

Baví mě budovat komplexní značku, říká v podcastu šéf Bonami Pavel Vopařil

Bibiana Beňová
Forbes.cz 30. 7. 2020

Společnost Bonami, v současnosti největší český online prodejce nábytku a bytových doplňků, prochází turbulentním rokem. Prudký pokles prodejů způsobený koronakrizí, masivní investice do offlinu i letní nárůst obratu na úroveň předvánočních prodejů. To vše se v Bonami vešlo na housenkovou dráhu uplynulých šesti měsíců.