Vítáme Vaška

Václav Štrupl
Václav Štrupl
Miton
7. 7. 2015
Václav Štrupl
Bonami

Velice rádi bychom v tomto letním dni přivítali Václava Štrupla (@venca) jako šestého partnera Mitonu. Vznikli jsme 6.6. před patnácti lety – je tedy jen symbolické, že další datum k zapamatování je 7.7.

Nejsme moc na dlouhé proslovy, takže obrázek, který vydá za tisíce slov:

klauni

A nyní okénko pro oficiální tiskovou zprávu:

Investiční skupina Miton přibírá šestého partnera. Je jím Václav Štrupl, spoluzakladatel Bonami.cz

Praha, 7. července 2015 – Investiční cirkus Miton, který stojí za projekty jako Heureka, Slevomat, Domodi či Bonami, rozšiřuje počet “kluků, kteří dělají internet lepším a zábavnějším”. K současným pěti členům cirkusu Miton se přidává Václav Štrupl (29).

Investiční skupina Miton přibírá šestého partnera. Je jím Václav Štrupl, spoluzakladatel Bonami.cz

Miton vznikl v roce 2000 jako projekt čtyř kamarádů – Michala Jiráka, Tomáše Matějčka, Ondřeje Rašky a Milana Zemánka. V roce 2013 partu rozšířil Tomáš Hodboď (27), který předtím s Mitonem vybudoval jedničku mezi českými srovnávači cen Heureka.cz a projekt vedl po jeho úspěšném prodeji společnosti Allegro. (Přes Heureku v roce 2014 “proteklo” 15 % obratu české e-commerce.)

Václav Štrupl je spoluzakladatel internetové agentury H1.cz, kterou se společníky v roce 2010 prodali společnosti Ataxo. V lednu 2013 pak spolu s Mitonem založil Bonami.cz, e-shop s designovými doplňky do bytu a nábytkem. Obrat Bonami.cz činil v roce 2014 100 miliónů Kč a letos firma v Česku, Polsku a na Slovensku, kde působí, cílí na dvojnásobnou částku.

“V Mitonu se projektům, ve kterých máme podíl, hodně věnujeme. Nejsme primárně finanční investor. Chceme budovat skvělé firmy, které z internetu dělají lepší místo, a používáme přitom know-how, které jsme za ty roky získali. Je pro nás klíčové do týmu průběžně přivádět schopné lidi a ty si dlouhodobě udržet. Proto jsme po mimořádném představení v Heurece nabídli partnerství Tomášovi Hodboďovi a proto náš cirkus posílí Václav Štrupl,” komentuje změny Michal Jirák.

“Se všemi partnery Mitonu se známe už hodně let a během bezmála 3leté spolupráce na Bonami.cz jsme si vyzkoušeli, že nám to dobře funguje i v pracovní rovině. Když se navíc člověk podívá, jaké projekty má Miton za sebou, nemusel jsem nad nabídkou partnerství vůbec váhat,” vysvětluje Václav Štrupl.

Jeho rolí v rámci Mitonu, který momentálně stojí za společnostmi s miliardovou hodnotou, bude pomoc s hledáním a rozvojem nových projektů. Nadále zůstává v pozici CEO Bonami.cz, kterému se věnuje na denní bázi.

Sdílet článek