Co se stalo: Jaro 2023

Michala Gregorová, Miton

Michala Gregorová

20. 7. 2023
dění v Mitonu

Bylo druhé čtvrtletí ve startupech jedna velká party? A proč je na úvodní fotce CEO Donio David Procházka? To vše se dozvíte, pokud budete číst dál.

Founders dinnes jaro 2023
Donio tým před 4 lety

Začneme tou jednodušší odpovědí. David je na úvodní fotce, protože se ho týkal jeden důležitý přestup. Nebo taky střídání. V Donio nás totiž vystřídal Livesport, který se tak stal novým strategickým parťákem téhle mega úspěšné crowdfundingové platformy.

Tady k tomu najdete tiskovou zprávu a tady zase osobní shrnutí společných let od našeho Tomáše Hodbodě.

Abychom ale odpověděli i na první otázku. Druhé čtvrtletí žádná velká startupová party nebyla. Makroekonomická situace je stále, jemně řečeno, nejistá. A nemyslíme si, že by se to mělo brzy změnit k lepšímu.

Nicméně abychom nebyli jen skeptičtí. Stále věříme ve světlé zítřky, a po opatrnějším loňském roce jsme a budeme letos investičně aktivnější.

“In June we invested in a startup disrupting fan engagement and scouting in sports, starting with ice hockey. Public announcement to follow,” píše Kaya ve svém červencovém newsletteru. A protože to byla společná investice, dodáváme, “my taky”. Více o téhle investici dáme vědět nejspíš na podzim.

Hodně se díváme taky na to, co se děje a vzniká "v AI". O našich aktivitách v rámci tohoto sledovaného segmentu mluvil s Czechcrunchem partner Mitonu Tomáš Matějček.

Miton AI NL

Při té příležitosti jsme se zeptali autora našeho AI Newsletteru (už ho odebíráte?) Františka, jaké zdroje by z poslední doby doporučil. Jeho odpověď:

O tom, jak se pozornost investorů přelévá z krypta do AI, mluvil náš Nikos Balamotis s Janem Vávrou z E15 (odemčeno). Zdůrazňuje mimo jiné, že Miton zůstává v kryptu nadále aktivní a proč nejsme ze současné situace nervózní.

We love ketamine

O ochladnutí zájmu investorů do psychedelik se dočtete v Twitter vlákně, které jsme dali dohromady s naším Vaškem Štruplem po jeho účasti na velké konferenci Psychedelic Science v Denveru.

ESOPasap

V březnu jsme spustili iniciativu ESOPasap, pro kterou se během krátké chvíle podařilo získat podporu od předních českých startupů i VCs. Tématu si všímala média a pak i politici. Snažíme se teď na pozadí vymyslet, jak v Česku tohle téma posunout k lepšímu. Držte palce.

A aby to tady přece jen byla nějaká party, tady jsou fotky z jarní founders dinner.

Jarní founders dinner - skupinka

Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat