Blog

Miton ve Forbesu
Co se stalo: Březen 2019

Shrnutí pro foundery a managementy našich firem, tady na webu v lehce cenzurované verzi. Nový Forbes a web, hospodářské výsledky a kde pít dobrou kávu.

Jirka a Petr Král v Mitonu
Co se stalo: Únor 2019

GLAMI rekapitulovalo 2018 a zveřejnilo cíle pro letošek. Twisto spustilo Apple Pay. Sense Arena dobývá Ameriku, Grason vyhrává soutěže a Rohlík expanduje. 

GLAMI in Barcelona
GLAMI goes to 2019

Last week they had the All-Hands meeting in GLAMI summarizing 2018 achievements and discussing this year's priorities. As Michal and Tomas have nothing to hide and they adhere to maximum transparency in their communication, we made the speech available to everyone. Perhaps it will help GLAMI to reach what they have set :)

Company Builders se Šimonem Vostrým
Co se stalo: Prosinec a leden 2019

Šimon Vostrý povídal o miliardovém exitu. Sense Arena byla na CESu. Rohlík byl v zisku. A k tomu tipy, co číst a poslouchat.

Výsledková porada Mitonu. CEO David Špinar, CFO Vladimír Janouš a Associate Ondřej Štěpánek
Co se stalo: Listopad 2018

Každý měsíc posíláme founderům “našich” firem newsletter, který shrnuje poslední dění. Pokud to zajímá i vás, čtěte dále. Následuje totiž cenzurovaná verze tohoto mailingu :)

Nové kanceláře Mitonu
Nové kanceláře jsou krásné a v Karlíně

Naše firmy mají společné dvě věci - rychlý růst a ambice za hranicemi ČR. K tomu potřebují prostředí, které láká nové posily do týmu a kde se lidé cítí dobře. Společné kanceláře umožnily spojit síly a takové prostředí vytvořit. V pražském Karlíně díky tomu sedí společně s Mitonem čtyři z našich firem a pracuje tu okolo 100 lidí.

Analytička Betka Sočuvková
Do Mitonu přibyla analytička Betka Sočuvková

Z budapešťského Morgan Stanley k nám přestoupila Betka Sočuvková. Miton tým se díky ní rozrůstá o pozici byznys analytičky.

Restu tým
Restu jde do světa

Naše společná historie s Restu začala v roce 2013. Střih, o pět let později si od nás Restu kupuje Makro. Proč z toho máme radost?

Displate
Naše další polské dobrodružství se jmenuje Displate

Home decor, marketplace, Direct2Consumer, vlastní výroba s unikátní technologií. Polský Displate ve svém business modelu kombinuje všechny tyto prvky a k tomu přidává globální působnost. Na letošních plánových 20 mil. dolarů tržeb budou mít největší podíl zákazníci z USA. To všechno jsou důvody, proč jsme se do Displate rozhodli investovat.

Domodi
Jak jsme vsadili na nakupování očima

Příběh módního vyhledávače Domodi, do kterého jsme investovali krátce po jeho založení, v roce 2012. Střih. 2018, Domodi finálně odkupuje polská mediální skupina GWP na valuaci 1,5 mld. Kč.

Founder Sense Areny Bob Tetiva
Českou virtuální realitu testují i kluby v NHL
  • Miton investuje do českého startupu Sense Arena.
  • Spolumajitelem je trenér extraligového Liberce Filip Pešán.
  • Trénink ve virtuální realitě testoval i klub NHL Boston Bruins.
Michala Gregorová
Máme novou šéfku komunikace

Vítáme novou posilu v našem cirkusovém šapitó! Je jí Michala Gregorová a zodpovídat bude za externí i interní komunikaci.

Další články