Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

2B Mrštíkova
Liberec, Liberec Region, 460 07
Czech Republic

8802miton-liberec-manez.jpg

Novinky

Co se stalo: Listopad 2018

M J

Každý měsíc posíláme founderům “našich” firem newsletter, který shrnuje poslední dění. Pokud to zajímá i vás, čtěte dále. Následuje totiž cenzurovaná verze tohoto mailingu :)

20181107-0R7B3670.jpg

Founders dinner je za námi, vánoční večírek taktéž. Fotografie z večeře najdete třeba na našem Facebooku. Fotky z večírku veřejné nejsou.

print-011-IMG_0522.jpg

Vím, že nové karlínské kanceláře už jste všichni viděli, co se ale ještě podívat na nové video?

Snímek obrazovky 2018-12-06 v 10.24.53.png

Glami zahájilo budování vztahů s českými médii. Zpracovalo opravdu hodně povedený Fashion Re(search) se spoustu dat o módě online a o tom, jak Češi módu nakupují. Už jen letmým pohledem je jasné, že tohle muselo dát hodně práce. Jenže právě znalost určitého segmentu a data o něm jsou to, co média zajímá.

U médií ale Glami nezůstalo, vytvořilo si také strategii pro influencer marketing. Ta odstartovala partnerstvím se Czech Social Awards, kde bylo Glami sponzorem červeného koberce. Atmosféru eventu můžete nasát tímto videem

PR je vždycky trochu nejistá disciplína, ale u Glami je jisté, že ke všem experimentům bude mít jako vždy hodně relevantních dat.

NL_Bonami.jpeg

Netradiční a moc pěknou kampaň spustilo Bonami ve spolupráci s Klubem svobodných matek. #dikymamizavanoce tak přímo podporuje matky samoživitelky. Přispět je hrozně jednoduché. Stačí rychlý nákup na Bonami nebo sdílení na sociálních sítích. 

Pomáhat je snadné i na Rohlíku. Stačí jedna položka navíc k běžnému nákupu.

Snímek obrazovky 2018-12-05 v 12.16.26.png

Scuk.cz už nějaký čas patří do rodiny. Díky nové investici Pale Fire Capital a Martina Rozhoně je to oficiální, viz třeba článek na Czechcrunchi. Díky Scuku se mohou ke kvalitním potravinám dostat i lidé na menších městech, kde jinak není příliš (vůbec) na výběr.

Z čeho mát(m)e ještě radost? 

Co číst a co poslouchat

Nové kanceláře jsou krásné a v Karlíně

M J

Naše firmy mají společné dvě věci - rychlý růst a ambice za hranicemi ČR. K tomu potřebují prostředí, které láká nové posily do týmu a kde se lidé cítí dobře. Společné kanceláře umožnily spojit síly a takové prostředí vytvořit. V pražském Karlíně díky tomu sedí společně s Mitonem čtyři z našich firem a pracuje tu okolo 100 lidí.

print-078-IMG_9591-HDR.jpg

V karlínském Corsu sídlí kromě Miton týmu také vyhledávač módy Glami, vyhledávač nábytku Biano, online prodejce aut Driveto a Sense Arena, hokejový trénink ve virtuální realitě. Kousek k nám to má Bonami, Rohlik.cz, Twisto nebo Rossum - Karlín je prostě oblíbená startupová čtvrť.

02.jpg
print-027-IMG_0745-HDR.jpg

Zahraničí je pro naše firmy čím dál důležitější. V nových kancelářích pracují lidé z 14 různých zemí. Největší zásluhu na mezinárodním prostředí má Glami, které působí už ve 12 státech.

print-064-IMG_1486.jpg
print-039-IMG_1141.jpg
print-092-IMG_9789.jpg
print-071-IMG_1498.jpg

Primárním jazykem se pomalu stává angličtina a koncept kanceláří to odráží. Každá z 10 zasedaček je do posledního detailu inspirovaná jednou zemí.

print-054-IMG_9437.jpg
print-011-IMG_0522.jpg

Kanceláře jsou současně navržené tak, aby co nejvíce umožňovaly potkávání se lidí. Přirozené centrum prostor tvoří kuchyně s jídelnou a také “Tech Talk”, místo pro prezentace a workshopy, kam se pohodlně vejde až 60 lidí.

print-020-IMG_0601.jpg

Jak se na startupovou kulturu sluší a patří, do kanceláří mohou pejsci.

print-043-IMG_1191.jpg

Hokejové kluziště neslouží pro relax - Sense Arena na něm ladí svůj VR software i hardware pro hokejové kluby.

print-034-IMG_0862.jpg

Koncept společných kanceláří jsme si ověřili už v Liberci, a protože v Praze sídlí většina našich firem, chtěli jsem tu udělat to samé. Už jen kvůli sdílení know-how, které osobní každodenní kontakt hodně podporuje. Investice za zhruba 10 miliónů byla poměrně velký experiment, ale po dvou měsících v Karlíně to vypadá, že úspěšný. Lidi se víc baví a taky se v nových prostorách dobře cítí..

Do Miton týmu přibyla analytička Betka Sočuvková

M J

Z budapešťského Morgan Stanley k nám přestoupila Betka Sočuvková. Miton tým se díky ní rozrůstá o pozici byznys analytičky.

Pro Miton bylo a je typické, že jsme “našim” firmám blízko. Díky příchodu Betky získáváme další kapacitu, díky které můžeme jejich strategická rozhodnutí podpořit analyticky. Protože intuice je v byznyse nenahraditelná, ale data jsou data.

Zkušenou analytičku s radostí vítá i samotný Miton tým, který Betku zapojí třeba do rozhodování v rámci dealflow nebo při vyhledávání nových investičních příležitostí.

Jak se Betka ocitla po 3 letech strávených v Morgan Stanley a 4 letech v PPF zrovna u nás?

“Budapešť byla skvělá, ale už jsem se chtěla ponořit do nového sektoru a vrátit domů. Když jsem se začala rozhlížet po nové práci, zeptala se mě kamarádka, zda jsem se po něčem koukala i v Mitonu. Po měsíci v Karlíně jsem z téhle změny nadšená. Každý den je jiný, každý den se dozvídám něco nového.”

Betka_Socuvkova.jpg