Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

2B Mrštíkova
Liberec, Liberec Region, 460 07
Czech Republic

8802miton-liberec-manez.jpg

Novinky

Slevomat to be acquired by UK-based Secret Escapes

Lucie Winklerová

Slevomat.cz changes its owners. Current shareholders, investment groups Miton, Enern and In-Bridge, signed today an agreement with UK-based Secret Escapes to sell their total combined 100% equity interests in Slevomat.cz together with its Slovak business  Zlavomat.sk and Czech-based aggregator Skrz.cz. Transaction is subject to fulfillment of customary conditions precedents.

Secret Escapes is one of the world’s leading luxury travel companies, offering its members amazing flash sales with exclusive discounts on a hand-picked range of luxury hotels and holidays every week. The Group was established in the UK in 2011, and has expanded since then to sell to its 42 million members in 21 markets across Europe, North America and Asia. Secret Escapes has been supported by a number of high profile investors along its journey, including Google Ventures, Index Ventures and many others.

Founding Co-Partner of Miton, Mr Tomáš Matějček said: „Slevomat and Skrz are well-managed and financially very healthy businesses with strong market position, hence there has always been a great investment demand for them. We are very pleased to have international strategic player Secret Escapes as a new Slevomat shareholder, it is, I believe, great opportunity for the Slevomat team.

Slevomat.cz was established in 2010by Mr. Tomáš Čupr. Subsequently Miton invested and than in 2011 Enern and In-Bridge. Miton owns majority 55.5% share, Enern together with Mr Čupr hold 36%, In-Bridge 8.5%.

Mr Tomáš Čupr said: “Successful exit of Slevomat can significantly help the technology sector in the Czech Republic. Take small Estonia, where proceeds from the sale of Skype enabled a wave of investments into many innovative projects and Estonia is now, despited its small size, a world-stage digitalplayer. I am sure that something similar will take place after the sale of Slevomat as well here.

There are 200-300 thousands daily unique visitors on Slevomat sites and in 2016 Slevomat intermediated services worth almost CZK 2 billion.

Alex Saint, Co-Founder and CEO of Secret Escapes said: “We are really excited to welcome the Slevomat business into the Secret Escapes family. Since we launched our own Travelist brand in Central Europe last year we have always known that there is huge potential in the region for travel deals businesses, and the acquisition of Slevomat allows us to accelerate our growth in the region. We believe that the deal offers a great opportunity for both businesses to learn and flourish together.”

Mr. Pavel Vopařil managed the transaction on shareholders’ behalf, financial adviser was CORPIN together with their partner Rothschild&Co.

About Miton

7 out of 10 Czech internet users are using at least one of the many digital services launched or co-owned by Miton in the last 16 years. Miton’s portfolio includes: Bonami, Glami, Rohlik, Restu, Biano, Driveto, GoOut, Startupjobs and many foreign sister businesses of these brands for example in Germany, Poland, France, Spain, Italy or in Slovakia. Best known Miton’s projects exited previously include Heureka.cz and Damejidlo.cz.

About Enern

Enern was established in 2010 by Messrs Petr Šmída, Pavel Mucha, Radek Švec and Radovan Nesrsta. Mr Tomáš Čupr became fifth partner in August 2015. Enern has deep investment experience - besides Slevomat Enern invested EUR15m from its ET2 fund into projects such as:Rohlik.cz, Twisto, Polish-Turkish Lavito, French Star of Service, Flatio, Joymile, Nestpick or globally operating ROI hunter. EUR50m from Enern’s ET3 fund is targeted at fast growing firms such as Poland-based DocPlanner.

About In-Bridge

In-Bridge is investment group of Slevomat co-founder, Mr Martin Korman.

About Secret Escapes

www.secretescapes.com is a free-to-join members website, which runs ‘best-in-market’ flash sales of four and five-star hotels and holidays worldwide. The hotels and holidays are hand-picked by a team of travel experts and include everything from European getaways and city breaks to multi-destination adventures and long-haul holidays, with travel included.

Launched in February 2011 and founded by CEO Alex Saint, COO Tom Valentine and Troy Collins, the company works with its leading hotel, tour operator and travel agent partners to negotiate exclusive rates for over 42 million members globally, and 5 million members in the Eastern Europe alone. Outside of the UK, Secret Escapes operates in Poland, Hungary, Slovakia, the Czech Republic, France, Sweden, Germany, Denmark, Norway, Austria, Switzerland, Italy, Spain, Belgium, the Netherlands, the USA, Hong Kong, Malaysia, Indonesia and Singapore.

Slevomat a Skrz kupuje britská skupina Secret Escapes

Lucie Winklerová

Slevomat.cz mění majitele. Současní vlastníci, zástupci investičních skupin Miton, Enern a In-Bridge, podepsali smlouvu s britskou skupinou Secret Escapes. Ta Slevomat.cz kupuje společně se slovenským Zlavomat.sk a českým agregátorem slev Skrz.cz. Ve všech zmíněných firmách získává nový vlastník stoprocentní podíl.

 Secret Escapes je jeden z předních světových prodejců luxusních dovolených na internetu, který svým členům nabízí exkluzivní slevy v pečlivě vybraných luxusních hotelech. Skupina byla založena v roce 2011 ve Velké Británii a od té doby se rozšířila na 21 trhů v Evropě, Severní Americe a Asii. Secret Escapes podpořila řada významných investorů, včetně Google Ventures, Index Ventures a mnoha dalších.

Slevomat je díky týmu Marie Chytilové skvěle vedená a finančně zdravá firma se silným tržním postavením, takže o něj byl dlouhodobě velký zájem. Stejně tak nový vlastník ocenil i výborné vedení Zľavomatu a Skrz a počítá s ním i v budoucnu. Máme radost, že se nám podařilo jako partnera získat právě globálního hráče Secret Escapes, což je myslím i pro týmy ve všech firmách velká příležitost,“ říká Tomáš Matějček, zakládající partner investiční skupiny Miton.

Slevomat.cz založil v roce 2010 Tomáš Čupr. Do společnosti poté majetkově vstoupila investiční skupina Miton, v roce 2011 pak skupina Enern a In-Bridge. Mitonu ve Slevomatu do prodeje patřil většinový podíl 55,5 %, Enern společně se zakladatelem Tomášem Čuprem drželi 36 %, In-Bridge 8,5 %.

Je to obrovský úspěch pro všechny akcionáře a management Slevomatu. Jen málokdy se sejde tolik skvělých lidí nad jednou firmou a vytvoří tak silný příběh. To, že vůbec k transakci došlo a o Slevomat byl takový zájem, je především zásluha skvělého řízení aktuálním managementem,” říká Tomáš Čupr.

Denní návštěvnost portálu se pohybuje mezi 200 až 300 tisíci uživatelů a loni Slevomat.cz zprostředkoval zážitky a služby za téměř 2 miliardy Kč.

"Jsme nadšeni, že přivítáme Slevomat do rodiny Secret Escapes. Od loňského roku, kdy jsme ve střední Evropě uvedli svou značku Travelist, jsme věděli, že tu existuje obrovský potenciál pro podnikání v oblasti cestování. Akvizice Slevomatu nám pomůže urychlit růst v regionu. Věříme, že tato transakce také umožní oběma firmám sdílet know-how a dále posilovat tržní postavení," říká Alex Saint, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Secret Escapes.

Transakci na straně akcionářů Slevomat Group řídil Pavel Vopařil, finančním poradcem byla společnost CORPIN a jejich partner Rothschild&Co.

O investiční skupině Miton

Aspoň jednu ze služeb, které Miton za uplynulých 16 let spustil nebo spoluvlastní, každý měsíc využívá už sedm z deseti Čechů, kteří jsou na internetu. Do portfolia této investiční skupiny patří například Bonami, Glami, Rohlik, Restu, Biano, Driveto, GoOut, Startupjobs a řada zahraničních sester těchto značek například v Německu, Polsku, Francii, Španělsku, Itálii nebo na Slovensku. Mezi nejznámější již prodané projekty Mitonu patří Heureka.cz nebo Damejidlo.cz.

O investiční skupině Enern

Enern byl založený v roce 2010 Petrem Šmídou, Pavlem Muchou, Radkem Švecem a Radovanem Nesrstou. Pátým partnerem se stal v srpnu 2015 Tomáš Čupr. Enern má za sebou bohatou investiční historii. Kromě Slevomatu skupina investovala 15 mil. EUR z fondu ET2 do projektů, jako je Rohlik.cz, Twisto, polsko-turecké Lavito, francouzský Star of Service, Flatio, Joymile, Nestpick či globálně působící ROI hunter. Z fondu ET3 s cílovou velikostí 60 mil. EUR investuje v celém CEE regionu do rostoucích firem, jako je např. globální platforma DocPlanner. 

O Secret Escapes

www.secretescapes.com je portál s bezplatnou registrací pro své členy, který nabízí nejlepší nabídky na trhu čtyř a pětihvězdičkových hotelů a dovolených po celém světě. Hotely a dovolené jsou pečlivě vybrány týmem odborníků na cestování a zahrnují vše od stylových venkovských rezidencí a prodloužených víkendů až po luxusní evropské pobyty a dlouhé dovolené.

Portál byl spuštěn v únoru 2011. Společnost založili generální ředitel Alex Saint, provozní ředitel Tom Valentine a Troy Collins. Secret Escapes spolupracuje s předními světovými hotely a cestovními kancelářemi a vyjednává exkluzivní sazby pro svých více než 42 milionů členů na celém světě a 5 milionů v samotném regionu střední a východní Evropy. Mimo Spojené království působí společnost Secret Escapes ve Švédsku, Německu, Polsku, Dánsku, Norsku, Rakousku, Švýcarsku, Itálii, Španělsku, Belgii, Nizozemsku, USA, Hongkongu, Malajsii, Indonésii, Singapuru, Francii, Maďarsku, Slovensku a České republice.

 

Glami a Biano míří do Rumunska

Lucie Winklerová

Počátkem června další dvě Miton firmy vstoupily na rumunský trh. Po Bonami tam míří také inspirační e-shopy Biano a Glami.

Pro Glami, které agreguje trendy oblečení ze stovek módních e-shopů, je to již osmý evropský trh, kde služba působí. Biano, které inspiruje zákazníky při koupi nábytku vstupuje, po Slovensku a Holandsku, do třetí zahraniční země.

Rumunský trh je pro české e-commerce firmy velmi atraktivní, protože rychle roste. Celkové tržby na tomto trhu se loni zvedly o 30 % na 1,8 miliardy eur. Bonami tam letos očekává obrat ve výši 3,4 milionů eur. Aktuálně má za tři čtvrtě roku působení v Rumunsku přes půl milionu registrovaných uživatelů, do konce letošního roku jich plánuje mít 750 tisíc.

V současnosti je velikost fashion e-commerce na rumunském trhu téměř 400 milionů eur. Právě do tohoto segmentu vstupuje Glami. 

“Do pěti let věříme ve dvojnásobek fashion e-commerce. Máme radost, že již ode dne spuštění Glami nabízí produkty od více než pěti set značek a známých prodejců jako jsou Reserved, Answear, Zoot, FashionUP, Bibloo, Mohito, Sin-Say. Naším nejbližším cílem je přidat více lokálních prodejců, kteří doposud koncept Glami neznají. Službu jsme symbolicky spustili 15. června v 15:15 rumunského času,“ říká Michal Jirák, zakládající partner Mitonu.

Dodává, že na tamní trh vstupují s cílem do konce letošního roku přinést partnerským e-shopům přes 3 milióny eur obratu.  Start Glami má na starosti rumunský tým pod vedením zkušené expertky na e-commerce a on-line marketing Andreei Paleologu. Tým sídlí v Praze a je součástí 150 členného týmu Glami, který na všech trzích přináší partnerským obchodům každý měsíc obrat převyšující 11 milionů eur.

Do dvou týdnů budou mít rumunští zákazníci možnost vybírat si i nábytek z mnoha e-shopů na jednom místě na adrese  www.biano.ro. Biano má zatím v Rumunsku spuštěný facebookový profil, který přilákal 31 000 fanoušků ještě před startem webu. To ukazuje na velký zájem zákazníků o online nákup nábytku. Kategorie zboží Home&Deco je na tamním trhu třetí největší.  Biano aktuálně nabízí zákazníkům na svých webech přes 2 miliony produktů od více než 900 retailových partnerů v oblasti bydlení.