Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

2B Mrštíkova
Liberec, Liberec Region, 460 07
Czech Republic

8802miton-liberec-manez.jpg

Novinky

Proč stravování v ČR už nikdy nebude stejné?

M J

Před méně než 14 dny jsme oficiálně rozpohybovali Slevomat Group Ventures (SG Ventures) – tým, který má pod vedením Tomáše Čupra hledat lokální služby komplementární ke Slevomatu a rozšiřovat tak jeho potenciál na českém a slovenském trhu.

Rádi bychom dnes odhalili první segment pro SG Venture, kterému obrovsky věříme – on-line objednávání hotových jídel. Tento pohodlný způsob stravování je v ČR velmi nedoceněný a kvalitou služeb i variabilitou nabídky velmi zaostává za vyspělejšími zeměmi. Věříme, že kombinací technologií a dobré marketingové strategie dokážeme kvalitu rozvozů v ČR pozvednout a zvýšit jejich oblibu u lidí.

Podrobnosti budou veřejnosti odhaleny během následujících týdnů, ale již dnes můžeme oznámit první krok, kterým je majoritní vstup do společnosti Pizzatime (http://www.pizzatime.cz). Ta je dnes jedničkou na trhu on-line agregace rozvozů jídel a bude skvělým základem pro náš záměr v této oblasti. Aktuální tým Pizzatime se již tento týden stává součástí SG Ventures projektu a velmi se těšíme, až jej budeme moci představit ve svém plném rozsahu.

Allegro Group dokončilo převzetí Heureky

M J

Jmenováním nového představenstva a dozorčí rady byl formálně završen půl roku trvající proces začleňování Heureky do struktury Allegro Group. Výkonným ředitelem Heureky zůstává Tomáš Hodboď, který byl odpovědný i za proces začleňování do struktury Allegro Group.

Během loňského roku došlo postupně k prodeji zbytku akcií společnosti Miton Media, která provozuje srovnávač cen Heureka, ve prospěch společnosti MIH Allegro B. V. „Heureka je služba s velkou přidanou hodnotou a nadějnou perspektivou, navíc má za sebou skvělý příběh“ říká Jakub Havrlant, CEO Allegro Group CZ, a doplňuje: „I proto Heureka bude patřit mezi klíčové služby naší skupiny“.

V minulém roce také došlo k postupnému střídání na pozici provozního ředitele, kdy Tomáš Hodboď nahradil Michala Jiráka. Tomáš Hodboď byl odpovědný za začlenění Heureky do struktury Allegro Group.  „Heureka je jedna z nejrychleji rostoucích společností, kterou jsme kdy vytvořili. Jsem rád, že se nám podařilo zároveň zformovat samostatný tým, který dokáže pod vedením Tomáše zajistit další růst v Čechách i na Slovensku. S klidným svědomím mohu Heureku plně svěřit do jejich rukou,“ říká Michal Jirák ze společnosti Miton CZ.

Spolupráce Allegra a Mitonu tímto krokem nekončí. Společně rozvíjejí Hotel.cz, do kterého Allegro vstoupilo v roce 2009. Obě skupiny také společně prodávají své reklamní plochy přes AdMarket, který Allegro odkoupilo od Miton CZ v minulém roce.

Pro zaměstnance Miton Media ani partnery se tímto krokem nic nemění.

Všechny změny se týkají pouze společnosti MITON MEDIA, a.s. (výhradně provozující Heureku), nikoliv společnosti Miton CZ, s.r.o. nebo dalších entit pod značkou Miton.

O Heurece:
Heureka byla spuštěna v říjnu roku 2007 pod hlavičkou Mitonu jako zcela nový přístup k efektivnímu on-line nakupování.  O rok později expandovala na Slovensko a do konce roku 2011 se stala jednou z nejvýznamnějších e-commerce služeb na českém a slovenském internetu.

O Mitonu:
Miton je česká firma, která vytváří a podporuje inovativní internetové společnosti již od roku 2000. Stojí za službami jako Heureka, ChytryHonza, Hotel.cz, Pixmac, Stahuj.cz, Stable.cz, AdMarket nebo Slevomat Group (nyní v 7 zemích Evropy). Další služby vytváří především v oblasti tzv. „consumer internet“ a zaměřuje se na region střední a východní Evropy.

O Allegro Group.cz:
Allegro Group je mezinárodní internetovou společností, která patří do skupiny globální technologické korporace Naspers. Aktivity Naspers, v současnosti jedné z největších technologických firem na světě, sahají od Facebooku k čínskému gigantu Tencent.

Pomáháme Kamerunu

M J

Kedjom-Keku je oblast v Kamerunu, kde se nově prohání podezřele pokrokové auto s moderním designem. Bude pomáhat projektu výstavby školy a zároveň záchraně ekosystému tohoto unikátního místa.

Umístění loga se ujal významný český restaurátor Tomáš Berger, který v Kamerunu odpočívá před návratem k náročné práci spojené s instalací Slovanské Epopeje Alfonse Muchy v pražském Veletržním paláci. Uznáváme, úkol trochu pod jeho úroveň.