Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

2B Mrštíkova
Liberec, Liberec Region, 460 07
Czech Republic

Novinky

Biano.cz startuje naostro s Janem Davídkem v čele

M J

Liberec, 15. prosince 2015 – Biano.cz, web s inspirací pro bydlení, startuje s vylepšeným designem svůj ostrý provoz. V testovacím období projekt nabral rychlé tempo růstu, jeho návštěvnost se nyní pohybuje ve stovkách tisíc uživatelů měsíčně. Ředitelem projektu je Jan Davídek, který se v listopadu stal také jednatelem Biana.

V Bianu Miton vlastní 87,5 %. Zbylý díl firmy patří společnosti Online story holding, který většinově vlastní Jan Davídek.  

Češi podle údajů Českého statistického úřadu jen za bytové vybavení a zařízení domácností ročně utratí desítky miliard korun. Biano.cz je po Bonami.cz, které v roce 2016 cílí na tržby 300 milionů korun a chce výrazně rozšířit sortiment nábytku, dalším projektem Mitonu, který na bydlení sází. 

Díky spolupráci se stovkami designerů, kteří na Biano.cz prezentují své projekty, najdou uživatelé na webu více než 50 000 inspirativních interiérů.  Ty jsou pro lepší přehlednost pečlivě roztříděné do kategorií. Uživatelé si mohou procházet inspirace a pokud je zaujme práce konkrétních designerů, mohou je přímo oslovit.
 
Kromě designérů spolupracuje Biano.cz s desítkami e-shopů, které na Bianu prezentují více než 100 000 produktů. Ty, které uživatele například v konkrétním interiéru zaujmou, je možné rovnou zakoupit v partnerských e-shopech.

Při zařizování vlastního bydlení jsem si uvědomil, jak těžké je vyhledat na internetu opravdu kvalitní a reálné inspirace k novému bydlení a následně ty správné odborníky na realizaci. Na českém internetu doposud chyběla kvalitně zpracovaná kategorie bydlení, a to chceme změnit. Biano.cz stavíme tak, aby bylo pro naše uživatele prvním místem na internetu, kam jdou, pokud chtějí renovovat dům nebo byt, zařídit si konkrétní pokoj, nebo si jenom koupit pěknou dekoraci.
— Jan Davídek, ředitel Biano.cz

Jan Davídek se stal ředitelem Biano.cz poté, co v létě E-Commerce Holdingu prodal svůj podíl v eshopu Prodeti.cz. V minulosti řídil jiný projekt Mitonu, Hotel.cz. Předtím byl spolumajitelem společnosti Media Factory Czech Republic.  

Tisková zpráva ke stažení (PDF) 

Kontakt pro média:
Mirek Čepický
mirek@im-pr.cz
775011288