Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

2B Mrštíkova
Liberec, Liberec Region, 460 07
Czech Republic

Novinky

Miton investuje do nanotechnologií, koupil podíl v IQ Structures

M J

Praha 4. listopadu 2015 – Investiční skupina Miton poprvé investuje do výzkumu a vývoje v oblasti nanotechnologií. Koupila minoritní podíl v české společnosti IQ Structures, která vyvíjí unikátní nano a mikrostruktury. Založili a spoluvlastní ji přední čeští experti, kteří se nanotechnologiím věnují již 20 let a mají za sebou stovky realizovaných projektů ve více než 65 zemích světa. 

Díky nejmodernějším technologiím dokáže tým IQ Structures i běžné věci proměnit ve skutečně chytré a přidat jim tím nové, praktické vlastnosti. Řada jejich produktů má velkou šanci na globální rozšíření. Věříme, že i naše vzájemná spolupráce bude na všech úrovních sílit
— Milan Zemánek, partner @ Miton

Společnost IQ Structures navrhuje a vyrábí nové struktury uvnitř a na povrchu různých materiálů a přináší tak na trh unikátní výrobky. Do jejich portfolia patří neviditelné značkovače i inteligentní holografické samolepky, které chrání dokumenty, zboží a ceniny před paděláním a zároveň umožňují online sledovat pohyb výrobků po světě. Chytrými nanotechnologiemi dokáží proměnit kus plastu ve velmi účinnou optiku pro LED osvětlení nebo změnit architekturu palivového článku a proměnit jej tak na zásadně efektivnější zdroj energie. Řadu projektů dělají na míru a neustále zkoumají a vyvíjejí nové kombinace nano a mikrostruktur. Inspirují se přírodou, která je podle nich největším odborníkem na nanotechnologie.

„Pomáháme řešit problém nelegálního prodeje padělků, kvůli kterému výrobci originálů celosvětově ročně přijdou o stovky miliard dolarů, ale stejně tak umíme díky nejmodernějším technologiím bezpečně ochránit dálniční známku nebo pas proti padělání,“ říká Ing. Tomáš Těthal, CSc., generální ředitel IQ Structures. 

Miton v budoucnu plánuje produkty IQ Structures využít i v některých svých stávajících firmách. Uplatnění mohou najít například při zavedení chytré logistiky. 

Ryze česká investiční skupina Miton vznikla v roce 2000 a je úzce spojená s mnoha známými internetovými projekty. Miton má významné podíly například v Bonami.cz,  Glami.cz, Restu.cz, Rohlik.cz, Skrz.cz, Slevomat.cz, Startupjobs.cz, Twisto.cz a zahraničních pobočkách těchto firem. V minulosti Miton úspěšně spoluzaložil a prodal například Stahuj.cz, Damejidlo.cz, Heureka.cz a řadu dalších firem.  

V současné době má portfolio Mitonu hodnotu kolem jedné miliardy korun a stamiliony korun připravené na další investice. Zakládajícími partnery Mitonu  jsou  Michal Jirák, Tomáš Matějček, Ondřej Raška a Milan Zemánek. V roce 2013 skupinu rozšířil Tomáš Hodboď, který s Mitonem spolupracoval na projektu Heureka.cz, a v roce 2015 se ke skupině přidal Václav Štrupl, který s Mitonem spustil Bonami.cz. 

Tisková zpráva (DOC) ke stažení