Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

2B Mrštíkova
Liberec, Liberec Region, 460 07
Czech Republic

yo2.png

Novinky

Startupjobs pomáhá startupům již 4 roky

M J

Služba Startupjobs již čtvrtým rokem pomáhá spojovat talentované lidi se skvělými startupy. Podívejte se na infografiku, která shrnuje dosavadní úspěchy a zároveň dává některé tipy na kvalitní HR marketing pro váš startup.

Novým CEO Bonami je David Šiška

M J

(Tisková zpráva) Bonami, e-shop s nábytkem a bytovými doplňky, má nového šéfa. Stal se jím David Šiška, který dosud v Bonami vedl logistiku a zákaznický servis a měl na starost expanzi Bonami do Polska a na Slovensko. Dosavadní CEO a zakladatel Václav Štrupl se bude v rámci Bonami dále podílet na strategických rozhodnutích. Současně posílí svoji roli v dalších projektech investiční skupiny Miton, kde je partnerem.

“Bonami od ledna 2013, kdy jsem ho spolu s Mitonem zakládal, vyrostlo mezi největší české e-shopy. Loni jsme dosáhli na tržby 260 mil. Kč a zisk v řadu miliónů Kč, letos je cílem překonat půl miliardy korun. Tým se rozrostl na 50 lidí. Od loňského léta, kdy jsem se stal šestým partnerem Mitonu, bylo jasné, že bude třeba pozici výkonného šéfa Bonami předat,” komentuje změny Václav Štrupl.

CEO Bonami se David Šiška stává poté, co měl od podzimu 2013 na starosti logistiku, zákaznickou podporu a úspěšnou expanzi Bonami do Polska a na Slovensko. Zde Bonami odstartovalo v dubnu 2015 a hned v prvním roce se Slovensko podílelo na celkových tržbách firmy zhruba pětinou (slovenské tržby činily v neúplném prvním roce 50 mil. Kč).

“V rámci společností, ve kterých má Miton podíl, se už několikrát osvědčilo svěřit vedení lidem, kteří s firmou vyrostli. Skvělým příkladem je CEO Slevomatu Marie Chytilová. David byl díky svým zkušenostem a výsledkům logickou volbou,” dodává Václav Štrupl.

“Před Bonami je v letošním roce řada zásadních úkolů, například stěhování skladu, výraznější zaměření na prodej nábytku, vstup do další země, kterou bude zřejmě Rumunsko, či vývoj mobilní aplikace. Vedle toho všeho chceme opět dvojnásobně vyrůst. To je spousta práce, ale současný tým už několikrát dokázal, že se velkých výzev nebojí,” říká David Šiška.

Součástí změn je i nová vlastnická struktura Bonami. Zatímco dosud v Bonami držel podíl Václav Štrupl společně s Mitonem, nově se Miton stane 100% vlastníkem firmy. “Bonami budu nadále spoluvlastnit díky svému partnerství v Mitonu. Tyto změny jsou přirozeným vyústěním mé nové role, ve které se mám vedle Bonami více věnovat dalším projektům Mitonu či hledání nových investičních příležitostí,” vysvětluje Václav Štrupl.

Tisková zpráva ke stažení

Fotka Davida Šišky v tiskové kvalitě

O Bonami

E-shop s nábytkem a bytovými doplňky odstartoval v Česku v lednu 2013. V roce 2014 se rozšířil do Polska a o rok později na Slovensko. Bonami je projektem Václava Štrupla (spoluzakladatele online agentury H1.cz, kterou v roce 2010 s ostatními společníky prodal Ataxu) a investičního cirkusu Miton. V roce 2015 dosáhlo Bonami obratu 260 mil. Kč, pro rok 2016 je v plánu překonat půl miliardy Kč (TZ). www.bonami.cz

David Šiška (28)

V Bonami měl od svého nástupu na podzim 2013 na starosti logistiku a tým zákaznické podpory. V roce 2014 řídil projekt expanze Bonami do Polska, o rok později pak na Slovensko. LinkedIn

Václav Štrupl (30)

Spoluzakladatel internetové agentury H1.cz, kterou se společníky v roce 2010 prodali společnosti Ataxo. V lednu 2013 pak spolu s Mitonem založil Bonami.cz, e-shop s doplňky do bytu a nábytkem. Od července 2015 je Václav Štrupl partnerem v Mitonu (TZ).

Investiční cirkus Miton

Do portfolia Mitonu patří kromě Bonami také Slevomat, Skrz.cz či Rohlik.cz. Miton vznikl v roce 2000 jako projekt Michala Jiráka, Tomáše Matějčka, Ondřeje Rašky a Milana Zemánka. V roce 2013 partu rozšířil Tomáš Hodboď, který předtím s Mitonem vybudoval jedničku mezi českými srovnávači cen Heureka.cz. Šestým partnerem Mitonu se stal v roce 2015 Václav Štrupl. www.miton.cz

Kontakt pro média

Michala Gregorová

gregorova.michala@gmail.com

608 817 565

www.nejsmeagentura.cz

Bonami dosáhlo v roce 2015 tržeb 260 mil. Kč, letos chce dvojnásobek

M J

Praha, 24. února 2016 - Rok 2015 uzavírá Bonami s tržbami 260 mil. korun a ziskem v řádu miliónů Kč. E-shop, který se dosud soustředil především na bytové doplňky, se chce v roce 2016 výrazněji zaměřit na prodej nábytku. Posílení v tomto segmentu má Bonami pomoci letos dosáhnout půlmiliardového obratu.

Na tržby přes 250 mil. Kč Bonami dosáhlo ve třetím roce své existence. „Oproti roku 2014 se nám podařilo vyrůst víc než dvojnásobně. Podobné plány máme i pro letošní rok, kdy chceme překonat hranici půl miliardy korun,“ říká spoluzakladatel Bonami Václav Štrupl.

Ve splnění cíle má pomoci výraznější vstup do segmentu online prodeje nábytku. “Trh s nábytkem v Česku má hodnotu cca 35 mld. Kč. Online obchody mají v tomto segmentu maximálně 10% podíl, vidíme zde tedy obří potenciál,” vysvětluje Václav Štrupl. “Nábytek prodáváme v menší míře od samého počátku Bonami, takže už víme, že zákazníci mají zájem i o velké kusy typu pohovek. Také jsme se naučili logistiku, která je v tomto segmentu poměrně obtížná. Takže nyní můžeme na tento trh vstoupit naplno,” dodává.

V roce 2016 chce Bonami prodat nábytek za 100 mil. Kč a v dalších letech toto číslo znásobit. „Během 3 let chceme patřit mezi největší české prodejce nábytku,“ říká Václav Štrupl. Obchod má v nabídce bezmála 2000 druhů nábytku a sortiment bude dále významně rozšiřovat. V plánu je rovněž rychlejší dodání či služby jako výnos do patra. Pomoci má i převzetí logistiky (Bonami dosud logistiku outsourcovalo přes externího dodavatele). V plánu je také stěhování do většího skladu.

Ačkoliv si agresivní růst vyžádal velké investice do marketingu, logistiky i týmu, bylo Bonami v loňském roce ziskové. Zisk činil řádově milióny Kč. Obchod rostl jak díky stále se zvyšující poptávce českých zákazníků, tak díky úspěšnému vstupu na slovenský trh. Zde obchod loni utržil přes 50 mil. Kč. Bonami je od roku 2014 také v Polsku.

 

Tisková zpráva ke stažení

Infografika ke stažení

O Bonami
E-shop s nábytkem a bytovými doplňky odstartoval v Česku v lednu 2013. V roce 2014 se rozšířil do Polska a o rok později na Slovensko. Bonami je projektem Václava Štrupla (spoluzakladatele online agentury H1.cz, kterou v roce 2010 s ostatními společníky prodal Ataxu) a investičního cirkusu Miton. V roce 2015 dosáhlo Bonami obratu 260 mil. Kč, pro rok 2016 je v plánu překonat půl miliardy Kč.

Kontakt pro média
Michala Gregorová
gregorova.michala@gmail.com
608 817 565
www.nejsmeagentura.cz